Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mario Kart Tour: v plánu je nová závodní hra pro Android a iOS

2.2.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Nintendo plánuje druhou mobilní hru s instalatérem Mariem v hlavní roli. Tentokrát půjde o zvádní titul ze série Mario Kart, který vyjde pro Android a iOS. Hra je však teprve ve vývoji, dočkat bychom se měli přibližně za rok.
V loňské roce vyšla pro smartphony hra Super Mario Run, která sice zaznamenala rekordní počty stažení, ale zároveň vsázela na nevhodně zvolený finanční model. Nintendo si však hodlá spravit reputaci dalším titulem, kde se hráč ocitne v kůži italského instalatéra Maria. Tentokrát však nepůjde o plošinovku, ale závodní hru ze série Mario Kart, která poprvé spatřila světlo světa v roce 1992 na konzolích SNES. Mnoho detailů o mobilní novince Mario Kart Tour jsme se zatím nedozvěděli, ale vzhledem ke zkušenostem z jiných dílů s touto franšízou můžeme očekávat arkádové zpracování, známé postavy z království či zábavné herní prvky jako banánové slupky a krunýře želv.
Logo hry je v tuto chvíli jedna z mála oficiálních informací, kterou máme k dispozici
 
Nintendo oznámilo, že Mario Kart vyjde pro Android a iOS, tedy dvě nejvýznamnější mobilní platformy. Nejzazší termín vydání byl stanoven na konec letošního fiskálního roku, tedy na březen 2019. To znamená, že hra může vyjít i mnohem dříve, ale je spíše nepravděpodobné, že bychom se jí dočkali za dříve než rok. Zatím není jasné, jaký finanční model zvolí Nintendo pro tento titul, ale očekáváme, že by mohlo jít o tzv. free-to-play. V takovém případě by hra byla dostupná zcela zdarma, ale ke zkrácení čekací doby či přidání nadstandardních prvků by bylo nutné zaplatit virtuální měnou (zakoupenou pomocí mikrotransakcí). Připomeňme, že aktuální titul Super Mario Run je dostupný zdarma, ale k dispozici je pouze první úroveň, za odemknutí dalších zaplatí hráč jednorázový poplatek.
 


reklama