Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Herní hit Super Mario Run byl vydán pro Android

24.3.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čekání je u konce. Poté, co se Super Mario Run stal jednou z nejstahovanějších her pro iOS, byl vydán také pro telefony s Androidem. Jedná se rovnou o novou verzi 2.0, která přináší například více zábavy i bez zaplacení plné hry.
V prosinci loňského roku vydalo Nintendo první mobilní hru ze série Super Mario, která okamžitě ovládla žebříčky nejstahovanějších titulů v Apple App Store. Vývojáři přislíbili verzi pro Android a nedlouho poté se v Google Play Store opravdu objevila možnost registrace. K samotnému vydání ovšem došlo až tento týden. Zatím sice nemáme k dispozici konkrétní čísla, ale do svého telefonu si novinku jistě stáhly už miliony hráčů. Na Android byla vydána rovnou verze 2.0, která s sebou přináší řadu vylepšení a formou aktualizace se dostala také na iOS.

Kromě přidání nových postav či jednoduchého režimu došlo ke zpřístupnění dalších částí hry zdarma. Super Mario Run si totiž uživatelé stáhnou zdarma, ale bez zaplacení si vyzkouší jen její část. K dokoupení plné verze slouží jednorázová platba uvnitř aplikace. Jenže 270 Kč za mobilní hru, která nemá propracovaný příběh ani grafické zpracování, zaplatí jen zlomek uživatelů. Minimálně vyzkoušet by však hru měl každý, kdo někdy hrál legendárního Maria, nebo má zkrátka rád skákačky/plošinovky.

Super Mario Run se vyznačuje značně zjednodušeným ovládáním. Nintendo uvádí, že k ovládání stačí jedna ruka. Instalatér Mario totiž běhá automaticky, vaším úkolem je pomocí prstu řídit jen jeho skoky. A po cestě samozřejmě sbírat mince, porážet nepřátele a vyvarovat se pádům mimo obrazovku. Hru bychom mohli rozdělit na tři režimy. Prvním s názvem World Tour je příběhová linie, kde je úkolem Maria zachránit princeznu Peach, kterou unesl jeho větší nepřítel Bowser.


V rámci Toad Rally se potom hráč utká se svými přáteli a dalšími protivníky z celého světa. Vítězem se stane ten, kdo předvede nejlepší skokanské triky a nasbírá nejvíce zlaťáků. Kingdom Builder je potom zajímavým bonusem, kdy hráč staví své království pomocí získaných či zakoupených budov a dekorací. Zakoupením plné verze se odemkne všech 24 úrovní v šesti světech, další herní postavy i více budov a dekorací. Ke spuštění hry je nutné být neustále připojen k internetu, což docela komplikuje hraní na cestách.

Ke stažení můžete použít následující odkazy:
reklama