Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lumia 550 překvapí předním fotoaparátem s LED bleskem

16.9.2015, Jáchym Šlik, aktualita
Už i Microsoft údajně pracuje na smartphonu, který bude zaměřený na pořizování na selfie. Lumia 550 by měla v nabídce postupně nahradit Lumii 640, půjde tedy o cenově dostupný model s převážně základní výbavou.
Lumia 550, známá také pod kódovým označením Saimaa, by měla mít stejný design jako Lumia 640, a to včetně lesklé zadní strany. Alespoň to tvrdí redaktor webu WindowsCentral, který měl možnost telefon vidět ještě před jeho oficiálním představení. Novinkou by ovšem mělo být částečné použití kovu na jinak polykarbonátovém těle.

Pozornost redaktora upoutal diodový blesk umístěný nad displejem. Parametry fotoaparátů zatím neznáme, je ovšem velmi pravděpodobné, že výrobce použije snímač nadprůměrné kvality, takže na své si přijdou především milovníci selfie. LED blesk je přítomen i u zadního fotoaparátu, ani u něj ovšem nevíme žádné podrobnosti.


Microsoft Lumia 640

Odhalují se nám jiné parametry Lumie 550. Telefon by měl disponovat 4,7“ AMOLED displejem o rozlišení 1280 x 720 pixelů (HD) a v případě procesoru se předpokládá použití čtyřjádrového Qualcommu Snapdragon 210 s taktem 1,1 GHz. Chybět by neměla ani 8GB interní paměť rozšiřitelná pomocí micro SD karty, podpora LTE a operační systém Windows 10 Mobile.

Zatím není jasné, kdy bude Lumia 550 oficiálně představena, jednou z možností je ovšem tisková konference, kterou Microsoft pořádá 6. října v New Yorku. Představeny by na ni měly být dvě špičkově vybavené Lumie a vylepšený tablet Surface Pro (více se o novinkách můžete dočíst v naší včerejší aktualitě).

Zdroj: WindowsCentral.com


reklama