Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Microsoft a LG chystají na začátek října tiskovky. Co představí?

, , aktualita
Microsoft a LG chystají na začátek října tiskovky. Co představí?
Zapište si do diáře dvě důležitá data: 1. říjen a 6. říjen 2015. První z nich patří LG, které by mohlo představit „dvoudisplejový“ smartphone V10. O pár dnů později pak Microsoft ukáže nová mobilní zařízení s Windows 10 – dvojici Lumií a Surface Pro 4.
Microsoft a LG chystají na začátek října tiskovky. Co představí?

LG


LG zve novináře na akci, kterou bude pořádat 1. října 2015 v New Yorku. Co na ni představí, sice jihokorejský výrobce neoznámil, zahraniční média se ovšem shodují, že zcela nejpravděpodobnější možností je smartphone, který nedávno unikl pod kódovým označením LG V10. Na trh by se mohl dostat pojmenovaný jako LG G4 Pro.

Tento přístroj vybočuje z řady díky malému sekundárnímu displeji umístěnému nad hlavním displejem. Zatím můžeme jen spekulovat o tom, jak bude toto neobvyklé řešení fungovat. Menší displej by mohl sloužit například k zobrazování notifikací či základních informací jako je čas.Jinak bude LG V10 nejspíš špičkově vybavený smartphone. Hovoří se o použití 5,7“ displeje s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), šestijádrového procesoru Qualcomm Snapdragon 808, 3GB RAM a 64GB vnitřní paměti rozšiřitelné pomocí micro SD karty.

Zadní fotoaparát by měl mít rozlišení 16 MPx, vpředu se pak bude údajně nacházet 5MPx kamerka pro selfie. Pozvánka na tiskovou konferenci je vyvedena ve filmovém stylu, takže je dost možné, že LG V10 nabídne také nějaké unikátní funkce týkající nahrávání videí.


Microsoft


Microsoft si pro svou tiskovou konferenci, která bude pořádána rovněž v New Yorku, vyhradil 6. říjen 2015. Ani americký gigant samozřejmě neprozradil, jaké novinky odhalí, my už ovšem tušíme, že půjde o nové Lumie se špičkovou výbavou a také další generaci tabletu Surface Pro.

Zmíněné Lumie už několikrát unikly na internet pod interními označeními Talkman a Cityman, na trh se ovšem dostanou pod názvy Lumia 950 a 950 XL, případně 940 a 940 XL. U modelu Talkman se očekává 5,2“ OLED displej s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 či 3GB RAM.Přítomný by měl být také 20MPx fotoaparát PureView, USB Type-C, 3000mAh baterie nebo infračervený skener duhovky. Větší model Cityman se bude údajně odlišovat 5,7“ OLED displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů (Quad HD), osmijádrovým procesorem Snapdragon 810 a baterií o kapacitě 3 300 mAh.

Další novinkou bude nejspíš konvertibilní tablet Microsoft Surface Pro 4. Příliš mnoho toho zatím o novince nevíme, spekuluje se ovšem o použití stejné konstrukce s drobnějšími designovými změnami. Uvnitř bychom měli najít vylepšené komponenty v čele s novými procesory na architektuře Intel Skylake.

Zdroj: PhoneArena.com (1, 2)


reklama