Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG Watch W7 spojují Wear OS a analogové ručičky

5.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
LG se rozhodlo vydat cestou spojování toho nejlepšího ze světa tradičních a chytrých hodinek. Představilo tedy svůj první hybridní model W7, který kombinuje analogové ručičky s dotykovým displejem a Wear OS.
Před pár týdny představené Withings Steel HR Sport můžeme považovat za klasické hodinky, které si vypůjčily to nejlepší od chytrých modelů. Pokud bychom použili stejnou analogii, tak nové LG Watch W7 jsou chytré hodinky, které se inspirovaly tradičními modely. Vsázejí na sportovní design a využívají kovové tělo, které je odolné proti vodě a prachu podle certifikace IP68. Pásek o šířce 22 mm je vyroben ze silikonu, což je pro účely sportování asi nejvhodnější materiál z hlediska odolnosti. Můžete jej ovšem vyměnit za jiný pásek stejné velikosti. Na trhu se ovšem objeví také varianta Timepiece+ vybavená kovovým řemínkem a dobíjecí kolébkou namísto běžného kabelu.
 
 

Spojení dvou světů

 
 
LG Watch W7 disponují 1,2" LCD displejem s dotykovým ovládáním a rozlišením 360 x 360 pixelů. V čem se ovšem novinka odlišuje od jiných chytrých hodinek jsou analogové ručičky a hodinový strojek od švýcarského výrobce Soprod SA. Je to vůbec poprvé, co se taková kombinace objevila u modelu na platformě Wear OS od Googlu. Záleží potom jen na uživateli, jakým způsobem bude hodinky používat. Tomu bude samozřejmě odpovídat i reálná výdrž baterie o kapacitě 270 mAh. V analogovém režimu by totiž měla na jedno nabití vydržet až 100 dnů, ale při využívání chytrých funkcí se dostaneme na hodnotu v řádu dnů. Asi nejzajímavější se jeví kombinace, kdy se při vybití baterie hodinky přepnou do analogovému režimu a vydrží ještě další dva až tři dny bez nabíjení.
 
 
Pohon zajišťuje starší procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 určený pro nositelná zařízení, který je kombinován se 768MB RAM a 4GB interním úložištěm. Na hodinky samozřejmě můžete instalovat aplikace z Google Play Store, nechat si zobrazovat notifikace ze smartphonu (s Androidem či iOS) a měřit pohybové aktivity. K dispozici je speciální sada nástrojů pro dobrodruhy, která obsahuje kompas, výškoměr a barometr. Leckoho by ovšem mohla zamrzet absence GPS, stejně tak chybí LTE i NFC.
 
 

Dostupnost a cena

 
LG prozatím neoznámilo evropskou dostupnost svých nových hodinek. Na americkém trhu se začnou prodávat už příští týden, a to s cenovkou 449 dolarů (10 100 Kč bez DPH).
 


reklama