Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Withings umí krásné hybridní hodinky i bez Nokie

23.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Withings Steel HR Sport jsou vybaveny analogovým ciferníkem i malým OLED displejem. Zvládnou zobrazovat čas klasickým způsobem, ale také měřit pohybové aktivity či informovat o notifikacích ze smartphonu.
Francouzskou společnost Withings koupila v roce 2016 Nokia, kde vytvořila novou divizi Nokia Healths a značka měla zaniknout. Letos v květnu se ovšem společnost znovu osamostatnila, když ji její spoluzakladatel Eric Carreel koupil zpět. A tento týden už samostatný Withings představil nový produkt. Jedná se o hybridní hodinky Steel HR Sport, které kombinují elegantní design tradičních hodinek s chytrými funkcemi. Zařízení má 40mm voděodolné tělo z nerezové oceli, kterému dominuje analogový ciferník v bílé nebo černé barvě. Využívá klasické ručičky ukazující hodiny, minuty i sekundy. Všimnout si můžeme ještě menšího ciferníku, který pomocí ručičky zobrazuje procenta splnění cíle.
 
 
V čem se Steel HR Sport odlišuje od klasických hodinek, je ovšem především malý kulatý OLED displej, který se nachází v horní části ciferníku. Jeho úkolem je informovat o naměřených datech (denní počet kroků, vzdálenost, spálené kalorie, srdeční tep aj.) nebo notifikacích (spolu s vibracemi) ze spárovaného smartphonu, jako jsou příchozí hovory, textové zprávy nebo upomínky v kalendáři. Kromě toho jsou zobrazovány notifikace z více než stovky mobilních aplikací. Podporovány jsou modely s iOS 8 a vyšším, respektive Androidem 6.0 či novějším (hodinky spárujete už od Androidu 4.3, ale nebudou fungovat notifikace).
 
Hodinky zvládnou zaznamenávat spánek a především více než tři desítky různých pohybových aktivit včetně běhu, plavání, jógy, boxování, veslování, lyžování nebo ledního hokeje. Pro každý sport jsou potom k dispozici různé statistiky. O záznam se stará sestava pohybových senzorů, která je doplněna o optický měřič srdečního tepu a GPS. Výhodou hybridních hodinek ve srovnání s běžnými chytrými hodinkami, je kromě elegantnějšího deisgnu také výrazně delší výdrž baterie. Pokud budete zařízení používat pouze ke sledování času a měření pohybových aktivit, vydrží až 45 dnů na jedno nabití. I při používání notifikací ze smartphonu však výrobce slibuje solidní výdrž až 25 dnů.
 
 
K nabití plné kapacity baterie by měly stačit dvě hodiny, za pouhou hodinku potom lze doplnit 80 % kapacity. Steel HR Sport budou k dispozici s několika variantami silikonového i koženého pásku, který ovšem můžete vyměnit za jakýkoliv 20mm řemínek. Novinka od Withings se bude prodávat za 200 dolarů, v přepočtu 4 400 Kč bez DPH.
 


reklama