Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky

17.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Letošní rok by měl být přelomový pro výrobce telefonů a mobilní operátory. Na trh totiž zamíří první modely s podporou sítí 5G. Svůj záměr už potvrdila většina významnějších značek včetně LG. A právě na novinku jihokorejského výrobce se dnes zaměříme o něco více, neboť její počítačové rendery zveřejnil známý Evan Blass (@Evleaks). Smartphone ponese název LG V50 ThinQ a představena by měla být přesně za týden – v neděli 24. února, kdy LG pořádá tiskovku v rámci veletrhu MWC 2019. Velká podobnost s modelem LG V40 ThinQ není náhodná, přece jen byl představen teprve před pár měsíci, takže oba telefony nejspíš vycházejí ze stejného základu. Opět si tak můžeme všimnout displeje s tenkými rámečky a výřezem, trojitého zadního fotoaparátu nebo čtečky otisků prstů na zádech.
 
 
Na renderech LG V50 ThinQ dominuje logo amerického operátora Sprint, který by měl mít na přístroj exkluzivitu. Vzhledem k podpoře 5G nepřekvapí přítomnost procesoru Qualcomm Snapdragon 855. LG se už dříve nechalo slyšet, že telefon bude využívat baterii o kapacitě 4 000 mAh a pokročilejší systém chlazení vnitřních komponentů. Redaktor webu Android Authority si všiml, že zadní fotoaparáty už nevystupují nad povrch smartphonu jako u modelu V40. Buď se tedy povedlo ztenčit modul fotoaparátu, nebo došlo ke zvýšení tloušťky celého smartphonu z původních 7,7 mm. Více se dozvíme na tiskovce příští týden, kde bude představen i další high-endový model LG G8 ThinQ. Na rozdíl od LG V50 ThinQ ovšem bude dostupný celosvětově.
 


reklama