Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V40 ThinQ oficiálně: pět fotoaparátů k vašim službám

4.10.2018, Jáchym Šlik, aktualita
LG kompletně představilo svou novou vlajkovou loď V40 ThinQ, která jako první přichází s pěti fotoaparáty. Tři snímače jsou umístěny vzadu, další dva najdeme na přední straně. Nechybí ani OLED displej s výřezem.
O připravovaném LG V40 ThinQ jsme se z oficiálního zdroje leccos dozvěděli už minulý týden, neboť jihokorejský výrobce se rozhodl některé informace poodhalit v předstihu – asi proto, abychom se na smartphone více těšili. Nyní bylo LG V40 ThinQ představeno kompletně. Pokud bychom novinku po designové stránce porovnali s předchozími modely V35 a V30, našli bychom spíše jen dílčí změny. Tělo o tloušťce 7,7 mm a hmotnosti 169 g je opět z kovu a skla, druhý jmenovaný materiál se navíc dočkal matné povrchové úpravy, která by měla být příjemnější na dotyk a údajně na ni tolik neulpívají otisky. Telefon splňuje podmínky voděodolnosti podle certifikace IP68 a také prošel armádními testy MIL-STD 810G.
 
 
LG se podařilo ztenčit rámečky okolo displeje, na spodním okraji o 1,2 mm ve srovnání s předchůdcem. Smartphone se ovšem neobejde bez kontroverzního výřezu. 6,4" FullVision OLED panel se chlubí podporou HDR10, rozlišením 3120 x 1440 pixelů (Quad HD+) a jemností 538 ppi, která je jedna z nejvyšších. Na první pohled je patrný podlouhlý tvar, který je způsobem poměrem stran 19,5:9. Asi nikoho nepřekvapí, že se o pohon stará procesor Snapdragon 845, kterému asistuje 6GB RAM a 64GB nebo 128GB úložiště. S kapacitou baterie to výrobce příliš nepřeháněl, takže je k dispozici 3 300 mAh. Telefon lze odemknout pomocí rozpoznání obličeje i čtečky otisků prstů, která zůstala na zadní straně.
 
 
Asi největším lákadlem LG V40 ThinQ jsou tři zadní fotoaparáty. Ty přitom nejsou určeny jen pro fotky s rozostřeným pozadím, ale každý z nich je vhodný k jinému účelu: 16MPx nabízí velmi široký úhel záběru 107 stupňů, první 12MPx nahrazuje dvojnásobný optický zoom a druhý 12MPx funguje jako „nejuniverzálnější“ ze všech snímačů. Funkce Triple Shot spojí fotografie ze všech tří snímačů a vytvoří z nich krátké video ke sdílení na sociálních sítích. Ani tentokrát nechybí sada vychytávek AI Cam, která by měla vylepšovat kvalitu snímků, a to například vylepšením vyvážení bílé nebo doporučením alternativního záběru k již pořízené fotce.
 
Na přední straně jsou potom dva fotoaparáty – 8MPx standardní a 5MPx širokoúhlý. LG V40 Thin jako první telefon této značky nabízí zvuk vyladěný společností Meridian. Kromě toho nechybí audio převodník Hi-Fi Quad DAC nebo podpora prostorového zvuku DTS:X.
 
 

Cena a dostupnost

 
Informace o ceně a dostupnosti LG V40 ThinQ prozradí jednotlivá regionální zastoupení.
 


reklama