Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG V34: menší a voděodolná varianta LG V20

19.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG V20 je opravdu zajímavý smartphone, ale ne každé vyhovuje velký displej. Proto výrobce představil výrazně kompaktnější variantu, která navrch prodává certifikaci IP67. Naneštěstí ovšem byla novinka potvrzena jen na japonském trhu.
Japonsko je pro výrobce poměrně důležitý, ale zároveň také velmi specifický trh. Řada z nich proto pro tuto zemi připravuje zvláštní smartphony, nebo alespoň upravené varianty už stávajících modelů. Někde mezi těmito dvěma kategoriemi stojí nové LG V34, které vychází z dříve představeného LG V20. Sdílí s ním naprostou většinu komponentů s výjimkou primárního displeje, který smrskl z 5,7“ na 5,2“. Rozlišení ovšem zůstalo na hodnotě 2560 x 1440 pixelů, panel má tedy nadstandardní jemnost 565 ppi. Ani v tomto případě nechybí sekundární OLED displej, který slouží k zobrazování času, notifikací a dalších podstatných informací. Kapacita baterie se snížila jen mírně z 3 200 mAh na 3 000 mAh.

LG V34 se oproti LG V20 může pochlubit zvýšenou odolností proti vodě a prachu, která je potvrzena certifikací IP67. Jinak si telefon zachoval procesor Qualcomm Snapdragon 820, 4GB RAM i řadu vychytávek. V první řadě je to operační systém Android 7.0 Nougat, na který si konkurenční smartphony počkají ještě pár měsíců. A potom třeba DAC převodníky pro kvalitnější zvukový výstup, nebo dva zadní fotoaparáty, kdy jeden je standardní 16MPx s optickou stabilizací obrazu a druhý 8MPx nabízí znatelně širší úhel záběru. LG V34 se začne v polovině listopadu prodávat exkluzivně u mobilního operátora Au Japan. Zatím neexistuje náznak, že by výrobce plánoval smartphone přinést i na evropské trhy.

Zdroj: Phonearena.com
reklama