Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG uvádí novou uživatelskou nadstavbu UX 5.0

28.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Jednou z novinek, kterou přináší vlajková loď LG G5, je nadstavba LG UX verzi 5.0 založená na Androidu 6.0 Marshmallow. Postupně se ovšem toto uživatelské rozhraní objeví i na dalších telefonech korejského výrobce. Jaké zajímavé funkce nabízí?
Jednou z nejvychvalovanějších vlastností LG G5 (o ceně a dostupnosti na českém trhu jsme psali zde) jsou výměnné moduly a příslušenství označované jako LG Friends. Proto přichází nadstavba UX 5.0 s předinstalovanou aplikací pro správu těchto příslušenství, která detekuje LG Friends v okolí a umožňuje rychlé stažení potřebných aplikací z Google Play Store.

Vývojáři si vyhráli také s aplikací fotoaparátu, která byla rovněž přizpůsobena pro potřeby LG G5. Přepínání mezi standardním a širokoúhlým objektivem je možné pouhým gestem přiblížení či oddálení prstů, v režimu Pop-out Picture lze pak dokonce použít oba objektivy naráz pro vytvoření zajímavého efektu.

Nepřehlédnutelnou novinkou je spojení menu aplikací s domovskou obrazovkou, všechny ikonky aplikací tedy uživatel najde na hlavní obrazovce stejně jako třeba v Apple iOS. Pokud by si ovšem na toto nové řešení nezvykl, může se v nastavení kdykoliv vrátit k původnímu rozvržení.

Za pozornost stojí také aplikace Smart Doctor, která pomocí personalizovaných nástrojů a tipů pomáhá udržovat smartphone svižný. Novinkou je správce souborů s filtry pro vyhledávání, aktualizace se rovněž dočkala aplikace LG Health, která nyní obsahuje dva režimy – začátečnický a pokročilý.

Zdroj: Lgnewsroom.com
reklama