Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G5: jaká bude česká cena?

23.3.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG G5 se na český trh dostane v první polovině dubna, a to za cenu, která překvapí. Ne však mile, jako tomu bylo u přechozích vlajkových lodí výrobce. Ke smartphonu bude dostupný jeden z výměnných modulů a také ochranné pouzdro.
Jedním z důvodů, proč byly vlajkové lodě od LG velmi oblíbené, byla jistě i vhodně zvolená prodejní cena – na českém trhu se modely LG G2, G3 i G4 prodávaly za trochu nižší cenu než konkurenční telefony od Samsungu, HTC nebo Sony. U nového LG G5 (H850) už ovšem tato výhoda platit nebude, smartphone se totiž bude prodávat za 19 590 Kč včetně DPH. K prvním zákazníkům se přístroj dostane v první polovině dubna, nabízeny budou až čtyři barevné varianty – stříbrná, titanová, zlatá a růžová.

LG svůj nový smartphone označuje jako modulární smartphone, a to kvůli připojitelným modulům rozšiřujícím funkce. První z nich s názvem LG Cam Plus se dostane na český trh, zatím ovšem chybí cenovka. Modul zvyšuje kapacitu baterie o 1 200 mAh (celkem je tedy dostupných 4 000 mAh), především však zlepšuje úchop telefonu při fotografování. Uživatel má k dispozici dvojici hardwarových tlačítek sloužících jako spoušť fotoaparátu a videokamery, posuvník pro spuštění aplikace fotoaparát a kolečko pro zoomování.

Dalším dostupným originálním příslušenstvím pro LG G5 bude pouzdro LG Quick Cover (CFV-160), které bude nabízeno ve čtyřech barevných variantách odpovídající samotnému smartphonu, tedy stříbrné, titanové, zlaté a růžové. Pouzdro má okénko, které umožňuje vidět čas a další důležité informace bez nutnosti kryt otevírat. Samozřejmostí je také rozsvícení displeje telefonu při otevření pouzdra. Quick Cover se začne prodávat v dubnu za cenu 1 199 Kč včetně DPH.

Zdroj: Lgshop.cz
reklama