www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová

LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
, , aktualita
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
K oblíbeným
reklama
Mnohé firmy usnuly na vavřínech a nepodařilo se jim porazit nástup dravější konkurence. Na trhu s telefony se situace mění velmi často a mezi nejlepšími už dávno nemáme třeba Nokii, HTC, Sony nebo LG. Právě LG to počátkem roku připustilo, že je potřeba udělat zásadní rozhodnutí a nepřekvapivě je to nyní oficiální oznámení smartphonové divize. Zatímco přes 8 lety bylo LG třetím největším výrobcem telefonů, loni se propadlo na 2% tržní podíl.
 
LG Velvet
 
Zatímco tak Apple prodává okolo 200 milionů telefonů ročně a Samsung se už údajně dostal na 256 milionů, v případě LG šlo jen o 23 milionů kusů. Za posledních 6 let tak divize vyprodukovala ztrátu okolo 4,5 miliardy dolarů. Poněvadž to vypadá, že se pro divizi nepovedlo najít kupce, ta tak skončí i 31. červenci. Firma bude nadále pracovat na mobilních technologiích (např. na 6G), ale nové telefony s logem LG už neuvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi Připojením k "vhodně" nazvané síti lze kvůli bugu v iOSu odstavit Wi-Fi
Žádný operační systém není bezchybný a platí to i pro Apple iOS. Bezpečnostní výzkumník Carl Schou přišel na to, že připojením k bezdrátové sítě se specifickým SSID se dá v iPhonu zrušit Wi-Fi konektivita.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné Nokia uvedla levné telefony 105 4G a 110 4G pro nenáročné
Pokud nepotřebujete smartphone, může vám posloužit i jednoduchý mobilní telefon. Nokia pro takové zákazníky připravila novinky v podobě modelů 105 4G a 110G. Ten první dokonce nemá ani fotoaparát.
19.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou Zens Dual Powerbank nabije bezdrátově 2 zařízení najednou
Bezdrátové nabíjení více zařízení najednou není jednoduché. V případě nabíječky Zens Magnetic Dual Powerbank se to vyřešilo tak, že plochy pro bezdrátové nabíjení jsou na obou stranách powerbanky.
18.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem Vodíková Honda Clarity končí, nebyl o ni zájem
Honda ukončuje prodej dalšího svého vozu na alternativní paliva. Tentokrát je to model Clarity s vodíkovým pohonem. Prodeje byly velmi nízké a firma se chce soustředit především na elektromobily. Paradoxní, že elektrická verze Clarity byla první odepsanou.
17.6.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK Porsche 911 GT3 Touring přinese 375 kW a poprvé i převodovku PDK
Porsche uvedlo nový model 991 GT3 Touring, která je o trochu civilnější variantou klasické GT3. Přichází tak o obrovské křídlo a dostává i možnost mít 6stupňový manuál. Můžeme se těšit na výkon až 375 kW.
16.6.2021, aktualita, Milan Šurkala