www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová

LG oficiálně končí se smartphony, divize byla dlouhodobě ztrátová
, , aktualita
Společnost LG dlouhodobě strádala na trhu s mobilními telefony. Tato divize už šestým rokem přinášela firmě jen ztráty, prodeje klesaly, a tak není divu, že se nyní s telefony rozloučí. Oznamuje oficiální konec svých telefonů.
K oblíbeným
reklama
Mnohé firmy usnuly na vavřínech a nepodařilo se jim porazit nástup dravější konkurence. Na trhu s telefony se situace mění velmi často a mezi nejlepšími už dávno nemáme třeba Nokii, HTC, Sony nebo LG. Právě LG to počátkem roku připustilo, že je potřeba udělat zásadní rozhodnutí a nepřekvapivě je to nyní oficiální oznámení smartphonové divize. Zatímco přes 8 lety bylo LG třetím největším výrobcem telefonů, loni se propadlo na 2% tržní podíl.
 
LG Velvet
 
Zatímco tak Apple prodává okolo 200 milionů telefonů ročně a Samsung se už údajně dostal na 256 milionů, v případě LG šlo jen o 23 milionů kusů. Za posledních 6 let tak divize vyprodukovala ztrátu okolo 4,5 miliardy dolarů. Poněvadž to vypadá, že se pro divizi nepovedlo najít kupce, ta tak skončí i 31. červenci. Firma bude nadále pracovat na mobilních technologiích (např. na 6G), ale nové telefony s logem LG už neuvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů Apple iOS 14 už běží na 90 % iPhonů
I když mnozí přičítají Applu plánované zastarávání, je pravdou, že snad žádná konkurence nemá tak dlouhodobou softwarovou podporu jako on. I to se projevuje na tom, že už 90 % iPhonů má novou verzi iOS 14.
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 % Nabíjecí auta získala v Británii 14% tržní podíl, elektrifikovaná mají 41 %
Prodeje elektrifikovaných vozů rychle rostou a máme zde např. zajímavá data z Velké Británie za březen letošního roku. Elektrifikovaná auta zde mají více než 41% tržní podíl, nabíjecí se pak dostala na téměř 14 %.
7.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář