Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG zvažuje odchod z trhu se smartphony, divizi se dlouhodobě nedaří

24.1.2021, Milan Šurkala, aktualita
Společnosti LG se na trhu se smartphony dlouhodobě nedaří. Ztráty dosáhly za posledních pár let miliard dolarů a tržní podíl je dost nízký. Firma tak zvažuje, že se smartphony skončí a nebude se dál trápit.
Kdysi to bylo na trhu se smartphony hodně pestré, ale mnoho tradičních výrobců dnes už jen paběrkuje. Výrazně se snížil např. podíl telefonů Nokia, HTC, Sony nebo LG. A právě LG je společností, která uvažuje o odchodu z trhu se smartphony. Podle posledních údajů firma dodala 6,5 milionu telefonů za 3. čtvrtletí roku 2020, což je o 0,7 milionu méně než před rokem. Nejde sice o extrémně nízké číslo, ale firma by si jistě přála mnohem více. Pro srovnání, u Applu je to obvykle přes 40 milionů a u Samsungu se hovoří o číslech přes 80 milionů za čtvrtletí. Na LG tak zůstává zhruba 2% tržní podíl. Horší je především to, že divize je už 23 čtvrtletí za sebou ve ztrátě a za posledních 5 let vykázala ztrátu 5 bilionů korejských wonů (téměř 100 mld. Kč).
 
LG Velvet
 
CEO společnosti Kwon Bong-seok interně oznámil, že se chystají změny a je potřeba s chladnou hlavou udělat zásadní rozhodnutí. Zvažuje se prodej divize, úplné ukončení její působnosti nebo další zeštíhlení. Je dost pravděpodobné, že i to by vedlo k postupnému krachu. Tak uvidíme, co se bude dít, každopádně telefony LG je v některých zemích navíc stále obtížnější vůbec sehnat, i kdyby je člověk chtěl (u nás je nabízí jen pár obchodů).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama