Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG G7 ThinQ zbaveno tajemství. Vše, co víme o vlajkové lodi

25.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
2. května 2018, tedy přesně za týden, bude představena další vlajková loď. LG G7 už na internetu ukázalo svůj design na oficiálních renderech a naposledy výrobce prozradil, jaký u novinky použije displej.
Pokud vás plně neuspokojil Samsung Galaxy S9+ ani jiná dosud představená vlajková loď a čekáte, s čím se vytasí konkurence, dočkáte se 2. května dalšího přírůstku. V tento den totiž bude představen velmi dlouho očekávaný nástupce LG G6, který by měl nést o něco delší název LG G7 ThinQ. Jihokorejský výrobce už novinku víceméně potvrdil a dokonce zveřejnil její oficiální logo. Co ovšem neodhalilo LG, dozvěděli jsme se z jiných zdrojů. Pojďme si tedy shrnou vše, co zatím o smartphonu víme a využijeme přitom i nejnovější informace, které se dostaly na světlo světa teprve tento týden.
 
 
Design. LG mělo u své další vlajkové lodě na poslední chvíli přepracovat design a vznikl telefon s výřezem displeje a tenkými okraji. Přesto se stále nedá mluvit o bezrámečkovém designu, především spodní černá brada by ještě zasloužila zmenšit. Zadní skleněná strana potom volně navazuje na předchozí modely, především loňské LG V30. Na boku bychom měli najít dedikované tlačítko pro službu Google Assistant. Právě na zádech nalezneme čtečku otisků prstů. Zatím nejlepší pohled na novinku nám poskytl @Evleaks, dřívější render od Android Headlines zase ukazuje bohatou nabídku barevných provedení.
 
Displej. V případě displeje LG nevydrželo čekat na představení smartphonu a odhalilo podrobnosti skoro o týden dříve. Z oficiálního zdroje tedy víme, že G7 ThinQ bude mít 6,1" LCD panel s novou technologií, kterou výrobce označuje jako Super Bright Display. K jeho základním parametrům patří rozlišení 3120 x 1440 pixelů (Quad HD+) a poměr stran 19,5:9. Před konkurencí se vytahuje 100% pokrytím barevného gamutu DCI-P3 a šesti přednastavenými režimy (Auto, Eco, Cinema, Sports, Game a Expert), u vybraných z nich si navíc uživatel může přizpůsobit například barvy.
 
 
Výkon. Telefon bude poháněn osmijádrem Snapdragon 845, tedy tím nejlepším procesorem od Qualcommu. Na druhou stranu může být zklamáním 4GB RAM, i když dříve se objevovaly i spekulace o 6GB paměti, takže se nechme překvapit.
 
Fotoaparát a další výbava. LG G7 ThinQ by mělo dostat do vínku 16MPx duální zadní fotoaparát se světelností f/1.6. O vylepšení snímků se postará umělá inteligence, která byla přítomná už u modelu V30s. Ani tentokrát by výrobce neměl podcenit kvalitu zvuku, proto očekáváme převodník Quad DAC. V případě baterie se hovoří o kapacitě kolem 3 000 mAh, což je méně než u předchůdce. Operačním systémem se jistě stane Android 8.1 Oreo.


reklama