Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LG: displej s výřezem jsme plánovali dříve než Apple

5.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Šéf mobilního LG se ohradil proti některým nařčením, že nová vlajková loď LG G7 ThinQ napodobuje iPhone X. Dle jeho slov společnost na výřezu displeje pracovala delší dobu, ještě než s tímto prvkem přišel Apple.
Když byl vloni na podzim představen iPhone X, reakce konkurenčních výrobců na sebe nenechala dlouho čekat. Ačkoliv Apple nebyl úplně prvním, kdo použil displej s výřezem, podařilo se mu tento stále ještě kontroverzní designový prvek zpopularizovat. Mezi společnosti, které za účelem ztenčení rámečků využili výřez displeje, se tento týden zařadilo LG. Jeho nová vlajková loď LG G7 ThinQ si za to vysloužila řadu kritiky, že jde o další napodobeninu iPhonu X. Proti těmto nařčením se ovšem v rozhovoru s korejským webem The Investor ohradil Hwang Jeong-hwan, šéf mobilní divize LG.
 
 
Podle jeho slov plánovalo LG výřez displeje ještě před Applem. I přes podobný vzhled s jinými smartphony výrobce implementoval několik funkcí, které jej odlišují. 6,1" panel využívá dosud nejprotáhlejší poměr 19,5:9 a může se pochlubit až o 30 % vyšší energetickou úsporností nebo maximálním jasem 1 000 nitů, který zlepší čitelnost na přímém slunci. Připomeňme, že LG se snaží vyvarovat používání anglického označení notch (v doslovném překladu zářez či vrub, ale nejčastěji je v tomto kontextu překládán jako výřez), místo toho používá o dost méně logické označení sekundární displej. Na rozdíl od některé konkurence nabízí G7 ThinQ softwarovou funkci, která výřez skryje tím, že zbarví jeho okolí do černé barvy.
 
Hwang Jeong-hwan v rozhovoru také ujasnil, proč se společnost u nové vlajkové lodi vrátila k LCD displeji. Toto rozhodnutí je součástí dvoustupňové strategie, která počítá s OLED panely jen u řady V, zatímco řada G zůstane u technologie LCD. Uživatelům, kteří postrádají zábavné, ale jinak víceméně neužitečné funkce typu animoji (animované emotikony vytvořené na základě rozšířené reality) z iPhonu X, by měli počkat na budoucí softwarové aktualizace. Šéf mobilní divize totiž naznačil, že by se podpora této funkce mohla objevit v budoucnu, a to na G7 ThinQ i některých předcházejících modelech.
 
Z kopírování iPhonu X se nedávno zpovídal také Huawei, jehož zástupce tvrdí, že společnost zvažovala nasazení výřezu displeje už před třemi až čtyřmi lety, ale bála se reakce zákazníků.
 


reklama