www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019
, , aktualita
Samsung s aktualizacemi na Android Oreo pro telefony nižší a střední nijak nespěchá. V době, kdy už si řada majitelů bude užívat nový Android Pie, teprve vyjde Oreo pro Galaxy J7 a další cenově dostupné modely.
reklama
Samsung plánuje aktualizaci na Android Oreo pro docela dost dalších smartphonů především z nižší až střední třídy, ale kdy vyjde? Plánované termíny vydání by nám mělo prozrazovat několik screenshotů z aplikace Samsung Members, majitelé daných modelů přitom příliš nadšení nebudou. Na oficiální Android 8.0 či 8.1 si budou muset počkat do začátku příštího roku. V té době již bude mít řada jiných telefonů nejnovější Android 9.0 Pie, vždyť aktualizace na tuto verzi začaly tento týden. Připomeňme, že Samsung už Oreo přinesl na několik svých modelů, ale převážně z vyšších tříd. Podpora nižší až střední třídy smartphonů přitom pro jihokorejského výrobce není patrně prioritou.
 
 
Samsung Galaxy J7 (2017) si na Android Oreo také počká do příštího roku
 
Seznam obsahuje dvanáct zástupců, přičemž pouze u nás neprodávané Galaxy J7 Neo by mělo aktualizaci obdržet ještě v prosinci 2018. Pro zbylé modely by měl update vyjít až v únoru příštího roku, někteří si dokonce počkají až do února či března. Nesmíme přitom zapomenout, že termíny se mohou lišit pro různé regiony a především se ještě mohou změnit, pokud by se například při vývoji vyskytly nějaké komplikace. Zmiňovaný seznam předkládáme níže spolu se všemi uvedenými zařízeními:
 
 
Termín plánovaného vydání Modely
Prosinec 2018 Samsung Galaxy J7 Neo
Leden 2019 Samsung Galaxy Tab A (2017), Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy J2 (2018), Samsung Galaxy On5 (2016), Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy J7 (2018), Samsung Galaxy J7 (2017)
Únor 2019 Samsung Galaxy J7 Max
Březen 2019 Samsung Galaxy J7 (2016)
 
Z dvanácti zmíněných zařízeních jich sedm bylo vydáno už s Androidem Marshmallow, takže Oreo bude již druhou velkou aktualizací. Přesto bychom raději, aby si Samsung trochu pospíšil a uživatelé na updaty nemuseli čekat tak dlouho. Určité zlepšení by v tomto ohledu měl přinést nový Android 9.0 Pie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona Apple nesouhlasí s Austrálii, nechce backdoory v iOS ze zákona
Nejen USA nebo Čína chtějí špehovat své obyvatele. Zadní vrátka do telefonů svých obyvatel by velmi ráda viděla i Austrálie. Společnost Apple se tak už ohradila proti navrhovanému zákonu, který by to chtěl zavést.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3 Tesla vyrobila už 100 tisíc kusů Modelu 3
Tesla Model 3 je jedním z nejúspěšnějších vozů na americkém trhu, ve třídě elektromobilů drtivě vede. Automobilka sice stále zdaleka nepokryla všechny objednávky na vůz, nicméně slaví alespoň milník 100 tisíc vyrobených vozů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek Garmin Instinct: chytré hodinky do náročných podmínek
Garmin rozšířil svou nabídku chytrých sportovních hodinek o novou řadu Instinct, která je zaměřena primárně na vysokou odolnost a nabízí měření pohybových aktivit i navigaci v terénu. Cena je přitom příznivější než u modelů Fenix.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu Honor 8X a Honor Band 4: ceny i dostupnost na českém trhu
Honor 8X si odbyl svou evropskou premiéru tento týden na Pražském hradě, kde jsme se dozvěděli také českou cenu tohoto velkého smartphonu. Na tuzemský trh míří také chytrý náramek Honor Band 4.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik