www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019
, , aktualita
Samsung s aktualizacemi na Android Oreo pro telefony nižší a střední nijak nespěchá. V době, kdy už si řada majitelů bude užívat nový Android Pie, teprve vyjde Oreo pro Galaxy J7 a další cenově dostupné modely.
reklama
Samsung plánuje aktualizaci na Android Oreo pro docela dost dalších smartphonů především z nižší až střední třídy, ale kdy vyjde? Plánované termíny vydání by nám mělo prozrazovat několik screenshotů z aplikace Samsung Members, majitelé daných modelů přitom příliš nadšení nebudou. Na oficiální Android 8.0 či 8.1 si budou muset počkat do začátku příštího roku. V té době již bude mít řada jiných telefonů nejnovější Android 9.0 Pie, vždyť aktualizace na tuto verzi začaly tento týden. Připomeňme, že Samsung už Oreo přinesl na několik svých modelů, ale převážně z vyšších tříd. Podpora nižší až střední třídy smartphonů přitom pro jihokorejského výrobce není patrně prioritou.
 
 
Samsung Galaxy J7 (2017) si na Android Oreo také počká do příštího roku
 
Seznam obsahuje dvanáct zástupců, přičemž pouze u nás neprodávané Galaxy J7 Neo by mělo aktualizaci obdržet ještě v prosinci 2018. Pro zbylé modely by měl update vyjít až v únoru příštího roku, někteří si dokonce počkají až do února či března. Nesmíme přitom zapomenout, že termíny se mohou lišit pro různé regiony a především se ještě mohou změnit, pokud by se například při vývoji vyskytly nějaké komplikace. Zmiňovaný seznam předkládáme níže spolu se všemi uvedenými zařízeními:
 
 
Termín plánovaného vydání Modely
Prosinec 2018 Samsung Galaxy J7 Neo
Leden 2019 Samsung Galaxy Tab A (2017), Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy J2 (2018), Samsung Galaxy On5 (2016), Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy J7 (2018), Samsung Galaxy J7 (2017)
Únor 2019 Samsung Galaxy J7 Max
Březen 2019 Samsung Galaxy J7 (2016)
 
Z dvanácti zmíněných zařízeních jich sedm bylo vydáno už s Androidem Marshmallow, takže Oreo bude již druhou velkou aktualizací. Přesto bychom raději, aby si Samsung trochu pospíšil a uživatelé na updaty nemuseli čekat tak dlouho. Určité zlepšení by v tomto ohledu měl přinést nový Android 9.0 Pie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik