www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019

Levnější telefony Samsung si počkají na Android Oreo do roku 2019
, , aktualita
Samsung s aktualizacemi na Android Oreo pro telefony nižší a střední nijak nespěchá. V době, kdy už si řada majitelů bude užívat nový Android Pie, teprve vyjde Oreo pro Galaxy J7 a další cenově dostupné modely.
reklama
Samsung plánuje aktualizaci na Android Oreo pro docela dost dalších smartphonů především z nižší až střední třídy, ale kdy vyjde? Plánované termíny vydání by nám mělo prozrazovat několik screenshotů z aplikace Samsung Members, majitelé daných modelů přitom příliš nadšení nebudou. Na oficiální Android 8.0 či 8.1 si budou muset počkat do začátku příštího roku. V té době již bude mít řada jiných telefonů nejnovější Android 9.0 Pie, vždyť aktualizace na tuto verzi začaly tento týden. Připomeňme, že Samsung už Oreo přinesl na několik svých modelů, ale převážně z vyšších tříd. Podpora nižší až střední třídy smartphonů přitom pro jihokorejského výrobce není patrně prioritou.
 
 
Samsung Galaxy J7 (2017) si na Android Oreo také počká do příštího roku
 
Seznam obsahuje dvanáct zástupců, přičemž pouze u nás neprodávané Galaxy J7 Neo by mělo aktualizaci obdržet ještě v prosinci 2018. Pro zbylé modely by měl update vyjít až v únoru příštího roku, někteří si dokonce počkají až do února či března. Nesmíme přitom zapomenout, že termíny se mohou lišit pro různé regiony a především se ještě mohou změnit, pokud by se například při vývoji vyskytly nějaké komplikace. Zmiňovaný seznam předkládáme níže spolu se všemi uvedenými zařízeními:
 
 
Termín plánovaného vydání Modely
Prosinec 2018 Samsung Galaxy J7 Neo
Leden 2019 Samsung Galaxy Tab A (2017), Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy J2 (2018), Samsung Galaxy On5 (2016), Samsung Galaxy On7 (2016), Samsung Galaxy J7 (2018), Samsung Galaxy J7 (2017)
Únor 2019 Samsung Galaxy J7 Max
Březen 2019 Samsung Galaxy J7 (2016)
 
Z dvanácti zmíněných zařízeních jich sedm bylo vydáno už s Androidem Marshmallow, takže Oreo bude již druhou velkou aktualizací. Přesto bychom raději, aby si Samsung trochu pospíšil a uživatelé na updaty nemuseli čekat tak dlouho. Určité zlepšení by v tomto ohledu měl přinést nový Android 9.0 Pie.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování Google sleduje polohu, i když nechcete. Má více funkcí sledování
I když vypnete ukládání historie navštívených míst, Google vaši polohu stále sleduje. Zjistilo se totiž, že spousta dalších aplikací s těmito údaji dále pracuje. Nejde však o nějaký prohřešek, problém je jen v tom, že musíte zakázat více služeb.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč Honor 9 Lite zlevnil pod hranici 5 000 Kč
Oblíbený smartphone střední třídy Honor 9 Lite dočasně zlevnil o tisícikorunu. Pokud jste si na tento model dělali zálusk, můžete jej do konce srpna pořídit za 4 990 Kč. A za tuto cenu nabídne docela dost muziky.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí YouTube doporučuje nejlepší smartphony ke sledování videí
V rámci nového programu YouTube Signature Devices jsou certifikovány smartphony, které Google doporučuje pro sledování videí. V současná době obsahuje bezmála 20 modelů, ale jakýkoliv iPhone byste hledali marně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4? Xiaomi Mi Pad 4 Plus: v čem je lepší než Mi Pad 4?
Xiaomi představilo větší variantu svého tabletu Mi Pad 4, která zvětšila úhlopříčku displeje z osmi na deset palců. Baterie modelu Mi Pad 4 Plus nabízí velkorysou kapacitu i na poměry velkých tabletů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik