Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Levnější Samsung Galaxy M30 má mít 5000mAh baterii

4.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Samsung se snaží útočit na své ztracené pozice. Jeho podíl na trhu postupně klesá a berou si ho čínské značky. Proto chystá nové modely i v low-endové třídě. Nový Galaxy M30 by např. měl bodovat i 5000mAh akumulátorem.
Samsung je sice stále jedničkou v prodejích telefonů, jeho podíl na trhu se ale velmi rychle snižuje a tuto pozici by již brzy mohlo ohrozit čínské Huawei, které už předstihlo Apple. Samsungu se nedaří zejména ve třídě levnějších telefonů, kde dnes čínské značky hodně bodují, a tak není divu, že si připravuje novinky i do této třídy. Mělo by se jednat o nové modely Galaxy M10, M20 a M30. A právě na neoficiální uniklé informace o Galaxy M30 se dnes podíváme. Ten by měl dostat obrovský 6,38" displej Infinity-U s velmi malým výřezem, kde bude 16MPx selfie kamerka. Rozlišení displeje by mělo být velmi slušných 1080×2220 pixelů.
 
Logo Samsung
 
Na zádi by měly být dokonce tři fotoaparáty. Ten hlavní má mít rozlišení 13 megapixelů, další dva by se pak měl spokojit s 5 megapixely. Zatím ale nevíme, k čemu bude který fotoaparát sloužit. Dále se hovoří o tom, že by telefon měl mít obří akumulátor s kapacitou 5000 mAh. Zatímco modely M10 a M20 by v nabídce měly mířit níže, M30 se bude patrně snažit být více ve střední třídě. Dostane 4 GB RAM a minimálně 64GB úložiště. V prodeji by měla být dokonce varianta se 128 GB. Rozměry by se měly ustálit na 159×75,1×8,4mm.
 
Vše jsou ale zatím jen nepotvrzené informace, takže skutečnost může být ve výsledku odlišná. S napětím budeme očekávat také cenu nových telefonů. Přeci jen má mířit do levnějších tříd.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama