Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Levnější Google Pixel 3 Lite se ukazuje na fotkách

17.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Spekulace o levnějším smartphonu od Googlu jsou zpět, tentokrát společně se sérií fotografií ukazujících zařízení ze všech stran a slibně vypadajícími parametry, které novinku katapultují do střední třídy. Dokonce nechybí ani 3,5mm audio jack.
Poprvé letos na jaře se objevila informace, že Google připravuje levnější verzi svého smartphonu Pixel. Původně se spekulovalo, že bude představena už v létě, tedy před vlajkovými loděmi Pixel 3 a Pixel 3 XL. To se nakonec nepotvrdilo, ale naděje na cenově dostupnější telefon od Googlu stále žijí. Tento týden zveřejnil ruský web Rozetked.me údajné fotografie tohoto modelu. Pravost sice nemůžeme s jistotou potvrdit, ale informace vpadají poměrně důvěryhodně. Redaktoři novinku označují jako Pixel 3 Lite, ale to je ještě neoficiální název. V benchmarcích potom telefon vystupuje pod kódovým označením Sargo. I tentokrát se jedná o jméno z rybí říše (jak má Google ve zvyku), které označuje mořana příčnopruhého.
 
 
Smartphone na fotografiích je velmi podobný loňskému Pixelu 2. Přesto si můžeme všimnout několika změn, jako je protáhlejší displej, neonově zelené tlačítko k zapnutí zařízení a 3,5mm audio jack. Google tedy tímto modelem nejspíš poruší tradici, že Pixely jsou vždy bez samostatného sluchátkového konektoru. Na druhou stranu to dává smysl, neboť novinka zapadne do střední třídy a bude cílit primárně na rozvojové trhy, jako je Indie. Z fotografií je rovněž patrné, že tělo telefonu bude možná z plastu namísto skla (nebo kovu). I tento krok by umožnil snížit výrobní náklady, potažmo koncovou cenu.
 
 
Ruský web zveřejnil i screenshoty z benchmarkových aplikací, které by měly ukazovat parametry telefonu. Ve výbavě údajně najdeme 5,56" IPS displej s rozlišením 2220 x 1080 pixelů a poměrem stran 18,5:9, který postrádá výřez. Slušný výkon by měl zajistit procesor Qualcomm Snapdragon 670 společně se 4GB RAM a 32GB interním úložištěm. Slot na microSD karty nejspíš bude chybět i tentokrát. Uživatelům bude údajně k dispozici 12MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, baterie o kapacitě 2 915 mAh nebo čtečka otisků prstů umístěná na zádech telefonu. V případě operačního systému nepřekvapí Android 9.0 Pie.
 
 
Nový Pixel 3 Lite by se na trhu mohl objevit koncem letošního nebo začátkem příštího roku. Cena je odhadována na 400 až 500 dolarů (9 100 až 11 400 korun).
 


reklama