Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Google plánuje levnější telefon Pixel

2.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Google je další společností, která se plánuje zaměřit na rozvíjející se indický trh. Součástí nové strategie by měl být také smartphone Pixel střední třídy, který nejspíš bude výrazně levnější než dosavadní modely.
Čínský trh se smartphony začíná spíše stagnovat, proto se výrobci začínají více soustředit na sousední Indii, která je s 1,3 miliardami obyvatel druhou nejlidnatější zemi světa. A především zde rozšíření smartphonů není příliš vysoké. Nejeden výrobce vytváří speciální modely jen pro Indii, které se obvykle vyznačují agresivními cenami. Google bude nejspíš další společností, která se chce zaměřit na indický trh. Jeho dceřiná firma Alphabet plánuje v této zemi nabídnout chytré reproduktory, notebook Pixelbook, router Google Wifi nebo produkty pro chytrou domácnost, jako jsou bezpečnostní kamery, zvonky, detektory kouře a alarmy se značkou Nest. Prodej svých produktů by měl Google podpořit agresivnějším marketingem cíleným proti konkurenci jako Apple, Samsung či Amazon. Většina Indů totiž vnímá Google jen jako vyhledávač a o aktivitách společnosti v oblasti hardwaru vůbec netuší.
 
 
Google ovšem plánuje dokonce zcela nový smartphone určený pro Indii a další rozvojové trhy, kde je jedním z nejdůležitějších kritérií cena. Zatímco dosavadní modely Pixel patřily mezi špičku, nový zástupce se údajně zařadí do střední třídy. Podrobnosti o výbavě ani ceně prozatím nemáme, ale k představení by mělo dojít během letních prázdnin – v červenci nebo srpnu. Nové vlajkové lodi od Googlu potom budou představeny později, nejspíš až na podzim. Zatímco ve světě Google své produkty prodává hlavně přes internet, v Indii se chce zaměřit na prodej v kamenných obchodech. Plné využití nových produktů v zemi umožňuje také rozvíjející se síť 4G.
 
Prozatím není jasné, zda Google plánuje levnější smartphone Pixel nabízet také v Evropě.
 


reklama