Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Yoga A12: tabletonotebook s dotykovou klávesnicí a Androidem

6.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo představilo nový tablet, který vychází z již prodávaného modelu Yoga Book. Na první pohled má konstrukci podobnou notebooku, místo běžné klávesnice je ovšem přítomný dotykový panel. Cena se dostala na relativně nízkou úroveň.
V loňském roce na veletrhu IFA 2016 v Berlíně odhalilo Lenovo konvertibilní tablet Yoga Book, který je vybaven unikátní klávesnicí Halo, která je vlastně dotykovou plochou s haptickou odezvou a predikcí textu pomocí umělé inteligence. Začátkem tohoto týdne byl představen druhý model využívající tento netradiční typ klávesnice. Lenovo Yoga A12 je tentokrát k dispozici pouze s operačním systémem Android, chybí tedy varianta s Windows. Samotný výrobce zařízení označuje jako tablet, i když svou konstrukcí může připomínat spíše notebook. V každém případě je možné displej všemožně polohovat a otáčet až o 360 stupňů, jak je ostatně zvykem u řady Yoga.

Lenovo Yoga A12 má tělo z hliníku a hořčíku, i díky tomu se podařilo udržet hmotnost pod hranicí 1 kg. Tloušťka v nejtenčím bodě potom činí jen 5,4 mm. Co se týče výbavy, disponuje tablet 12,2“ dotykovým displejem s úpravou proti odleskům a rozlišením 1280 x 720 pixelů, které vzhledem k úhlopříčce není příliš vysoké. Srdcem celého stroje je procesor Intel Atom x5 doplněný o 2GB RAM a 32GB interní úložiště, takže ani v oblasti výkonu nebude zrovna excelovat. Dále mají být k dispozici stereo reproduktory s technologií Dolby Atmos a baterii nabízející až třináctihodinovou výdrž na jedno nabití.

Příliš mnoho dalších podrobností nám o své novince Lenovo neprozradilo. Dokonce ani neznáme použitou verzi Androidu, mělo by ovšem být využito uživatelské rozhraní umožňující „hybridní multitasking“ a předinstalována sada produktivních aplikací od Googlu. Lenovo Yoga A12 bude k dostání na americkém trhu ještě tento týden s cenovkou od 299 dolarů, v přepočtu asi 7 500 Kč bez DPH. Tamní zájemci si budou moci tablet zakoupit přímo na oficiálních stránkách výrobce. Dostupnost v Evropě zatím nebyla upřesněna, ale velmi pravděpodobně se novinka dostane také k nám. Nabízeny budou dvě slušivé barevné varianty, temně šedá (Gunmetal Grey) a růžově zlatá (Rose Gold).

V blízké době by mohla být představena ještě jedna novinka s dotykovou klávesnicí ve stylu Yoga Booku, ale tentokrát vybavená systémem Chrome OS.

Zdroj: Androidpolice.com
reklama