Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Yoga Book: víceúčelová dotyková plocha nahrazuje klávesnici

2.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo Yoga Book může z některých úhlů vypadat jako klasický konvertibl, ale při bližším pohledu si všimnete chybějící fyzické klávesnice. Místo ní je zařízení vybaveno dotykovou plochou, která slouží jako virtuální klávesnice nebo grafický tablet.
Pokud jste si mysleli, že v kategorii konvertibilních tabletů a notebooků už nelze přijít s nějakou velkou inovací, Lenovo vás nejspíš vyvede z omylu. Na probíhajícím veletrhu IFA 2016 odhalil čínský výrobce novinku s názvem Yoga Book, které se na první pohled příliš neliší od ostatních zařízení z řady Yoga. Displej lze všemožně otáčet, takže se nabízí více různých režimů použití. Unikátním prvkem u je ovšem dotyková plocha nahrazující klasickou klávesnici. Může sloužit jako virtuální klávesnice s odezvou pomocí vibrací, nebo grafický tablet pro zaznamenávání poznámek a nákresů.

Vhod přijde stylus Real Pen rozeznávající 2 048 úrovní dotyku, který při použití na papíře slouží jako klasická propiska. Hodit se může také ukládání textu psaného na obyčejný papír, stačí jeho list položit na dotykovou plochu a psát – ihned tak máte k dispozici fyzickou i elektronickou kopii napsaného textu. Lenovo Yoga Book dále disponuje 10,1“ displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, který je možné ovládat i pomocí jakéhokoliv předmětu nahrazujícího stylus.

Další komponenty byly zvoleny spíše s ohledem na cenu a energetickou úsportnost než vysoký výkon, uvnitř proto nalezneme čtyřjádrový procesor Intel Atom x5, 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karet. K dispozici je dokonce i slot na nano SIM kartu, takže tablet podporuje mobilní sítě. Fotoaparát má rozlišení 8 MPx vzadu a 2 MPx vpředu, baterie by potom měla nabídnout výdrž až 15 hodin. Stále se ovšem jedná o dost kompaktní zařízení, kovové tělo váží 690 g a měří 256,6 x 9,6 x 170,8 mm.

Nezmínili jsme si ještě operační systém, na výběr totiž bude z Androidu 6.0 Marshmallow a Windows 10. První varianta vyjde zájemce na 499 dolarů, v přepočtu 12 000 Kč bez DPH, za model s Windows se pak připlácí 50 dolarů, tedy přibližně 1 200 Kč.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama