www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Lenovo Yoga Book: víceúčelová dotyková plocha nahrazuje klávesnici

Lenovo Yoga Book: víceúčelová dotyková plocha nahrazuje klávesnici
, , aktualita
Lenovo Yoga Book může z některých úhlů vypadat jako klasický konvertibl, ale při bližším pohledu si všimnete chybějící fyzické klávesnice. Místo ní je zařízení vybaveno dotykovou plochou, která slouží jako virtuální klávesnice nebo grafický tablet.
K oblíbeným
reklama
Pokud jste si mysleli, že v kategorii konvertibilních tabletů a notebooků už nelze přijít s nějakou velkou inovací, Lenovo vás nejspíš vyvede z omylu. Na probíhajícím veletrhu IFA 2016 odhalil čínský výrobce novinku s názvem Yoga Book, které se na první pohled příliš neliší od ostatních zařízení z řady Yoga. Displej lze všemožně otáčet, takže se nabízí více různých režimů použití. Unikátním prvkem u je ovšem dotyková plocha nahrazující klasickou klávesnici. Může sloužit jako virtuální klávesnice s odezvou pomocí vibrací, nebo grafický tablet pro zaznamenávání poznámek a nákresů.

Vhod přijde stylus Real Pen rozeznávající 2 048 úrovní dotyku, který při použití na papíře slouží jako klasická propiska. Hodit se může také ukládání textu psaného na obyčejný papír, stačí jeho list položit na dotykovou plochu a psát – ihned tak máte k dispozici fyzickou i elektronickou kopii napsaného textu. Lenovo Yoga Book dále disponuje 10,1“ displejem s rozlišením 1920 x 1200 pixelů, který je možné ovládat i pomocí jakéhokoliv předmětu nahrazujícího stylus.

Další komponenty byly zvoleny spíše s ohledem na cenu a energetickou úsportnost než vysoký výkon, uvnitř proto nalezneme čtyřjádrový procesor Intel Atom x5, 4GB RAM a 64GB vnitřní úložiště rozšiřitelné pomocí micro SD karet. K dispozici je dokonce i slot na nano SIM kartu, takže tablet podporuje mobilní sítě. Fotoaparát má rozlišení 8 MPx vzadu a 2 MPx vpředu, baterie by potom měla nabídnout výdrž až 15 hodin. Stále se ovšem jedná o dost kompaktní zařízení, kovové tělo váží 690 g a měří 256,6 x 9,6 x 170,8 mm.

Nezmínili jsme si ještě operační systém, na výběr totiž bude z Androidu 6.0 Marshmallow a Windows 10. První varianta vyjde zájemce na 499 dolarů, v přepočtu 12 000 Kč bez DPH, za model s Windows se pak připlácí 50 dolarů, tedy přibližně 1 200 Kč.

Zdroj: TZ Lenovo
reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik