www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad X390: nový trpaslík mezi ThinkPady

Lenovo ThinkPad X390: nový trpaslík mezi ThinkPady
, , aktualita
Lenovo představilo nový ThinkPad X390, který značí konec řady X200. Do téměř stejného těla se totiž výrobci povedlo vsadit displej o vyšší úhlopříčce. Změnou prošel také malý konvertibilní model, ThinkPad X390 Yoga poznáte podle tenčího šasi.
K oblíbeným
reklama
Jednou z novinek Lenova v rámci veletrhu MWC 2019 je rodina malých a cenově přijatelných laptopů ThinkPad X, která prošla významnou proměnou. Do role nejmenšího ThinkPadu byl pasován nový ThinkPad X390, který by měl nahradit ThinkPad X280 s 12,5" displejem. Ačkoliv rozměry narostly jen nepatrně, do kompaktního těla výrobce vtěsnal větší 13,3" displej. Hlavní zásluhu na tom mají o polovinu tenčí rámečky ve srovnání s loňským modelem. Notebook nyní měří 311,9 x 217 x 16,5 mm a váží 1,22 kg.
 
 
Lenovo ThinkPad X390
 
Po stránce výbavy se ovšem zase tolik změn neudálo. Displej s maximálně Full HD rozlišením je dostupný i v provedení ePrivacy, který chrání soukromí uživatele před pohledy okolí. Také došlo ke zvýšení maximálního jasu displeje ze 300 na 400 nitů. Notebooky budou dostupné s osmou generací procesorů Intel Core a až 32GB operační pamětí, tedy dvojnásobnou porcí proti předchůdci. Beze změny zůstalo až 1TB SSD i nabídka v oblasti konektivity, která zahrnuje mimo jiné Thunderbolt 3 a USB Type-C. Nechybí infračervená kamera pro rozpoznání obličeje ani další solidní bezpečnostní výbava, kterou bychom od čekali od profesionálního pracovního stroje. Baterie o kapacitě 48 Wh zajistí výdrž až 17,6 hodiny.
 
 
Lenovo ThinkPad X390
 
Lenovo ThinkPad X390 Yoga přináší po několika letech konečně výrazněji přepracované šasi. na první pohled byste možná nepoznali rozdíl, ale došlo ke zmenšení všech rozměrů včetně tloušťky. Odtučňovací kůra se podepsala také na velikosti rámečků okolo displeje a hmotnosti notebooku, která se zastavila na 1,32 kg. Změny se projevily také na designu klávesnice, ale to asi většina uživatelů nevezme s povděkem. Nový konvertibilní přidává mechanickou krytku webkamery ThinkShutter, čtečku SmartCard a vůbec poprvé u modelu s přídomkem Yoga také mechanický dokovací port známý z jiných ThinkPadů.
 
 
Lenovo ThinkPad X390 Yoga
 
Ve výbavě zůstal 13,3" displej s maximálně Full HD rozlišením (a jasem 300 nitů), osmá generace procesorů Intel Core a až 16GB RAM.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Lenovo ThinkPad X390 vstoupí na evropské trhy v dubnu s cenou od 999 eur (25 600 Kč) bez daně. Na ThinkPad X390 Yoga, jehož cena bude začínat na 1 149 eurech (29 500 Kč), si počkáme do května.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD Vylepšené MacBooky Air jsou i horší, mají pomalejší SSD
Apple před pár dny inovoval nabídku svých notebooků MacBook Air. Zjistilo se však, že nové verze mají i jednu nepříjemnou vlastnost. Jejich SSD disky jsou ve čtení znatelně pomalejší než v minulosti.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej Chystá se Sony Xperia 1R, údajně dostane 5K displej
I když se společnosti Sony na trhu smartphonů poslední roky vůbec nedaří, stále se snaží přicházet s novinkami. Jednou z nich by mohla být připravovaná Xperia 1R s extrémním 5K rozlišením displeje.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny Qualcomm dostal pokutu 242 mil. EUR za dumpingové ceny
Společnost Qualcomm si vysloužila další nemalou pokutu. Evropská komise na ní uvalila vysokou pokutu ve výši 242 milionů EUR za umělé podsazování cen za účelem eliminace konkurenčních výrobců 3G modemů pro smartphony.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned Samsung Galaxy Watch Active 2 získají EKG, ale ne hned
Internetem už kolují zprávy o připravované nové generaci chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch Active 2. Ty by měly dostat systém měření EKG jako Apple Watch 4. Bohužel si ale na tuto funkci ještě počkáme.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed Revoluce: Corvette C8 Stingray dostala motor doprostřed
Chevrolet Corvette se po 66 letech výroby dočkal velké změny. Nový model C8 Stingray modelového ročníku 2020 totiž vyjede s motorem uprostřed. A půjde o pořádně velký atmosférický osmiválec.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala