Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad X390: nový trpaslík mezi ThinkPady

25.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Lenovo představilo nový ThinkPad X390, který značí konec řady X200. Do téměř stejného těla se totiž výrobci povedlo vsadit displej o vyšší úhlopříčce. Změnou prošel také malý konvertibilní model, ThinkPad X390 Yoga poznáte podle tenčího šasi.
Jednou z novinek Lenova v rámci veletrhu MWC 2019 je rodina malých a cenově přijatelných laptopů ThinkPad X, která prošla významnou proměnou. Do role nejmenšího ThinkPadu byl pasován nový ThinkPad X390, který by měl nahradit ThinkPad X280 s 12,5" displejem. Ačkoliv rozměry narostly jen nepatrně, do kompaktního těla výrobce vtěsnal větší 13,3" displej. Hlavní zásluhu na tom mají o polovinu tenčí rámečky ve srovnání s loňským modelem. Notebook nyní měří 311,9 x 217 x 16,5 mm a váží 1,22 kg.
 
 
Lenovo ThinkPad X390
 
Po stránce výbavy se ovšem zase tolik změn neudálo. Displej s maximálně Full HD rozlišením je dostupný i v provedení ePrivacy, který chrání soukromí uživatele před pohledy okolí. Také došlo ke zvýšení maximálního jasu displeje ze 300 na 400 nitů. Notebooky budou dostupné s osmou generací procesorů Intel Core a až 32GB operační pamětí, tedy dvojnásobnou porcí proti předchůdci. Beze změny zůstalo až 1TB SSD i nabídka v oblasti konektivity, která zahrnuje mimo jiné Thunderbolt 3 a USB Type-C. Nechybí infračervená kamera pro rozpoznání obličeje ani další solidní bezpečnostní výbava, kterou bychom od čekali od profesionálního pracovního stroje. Baterie o kapacitě 48 Wh zajistí výdrž až 17,6 hodiny.
 
 
Lenovo ThinkPad X390
 
Lenovo ThinkPad X390 Yoga přináší po několika letech konečně výrazněji přepracované šasi. na první pohled byste možná nepoznali rozdíl, ale došlo ke zmenšení všech rozměrů včetně tloušťky. Odtučňovací kůra se podepsala také na velikosti rámečků okolo displeje a hmotnosti notebooku, která se zastavila na 1,32 kg. Změny se projevily také na designu klávesnice, ale to asi většina uživatelů nevezme s povděkem. Nový konvertibilní přidává mechanickou krytku webkamery ThinkShutter, čtečku SmartCard a vůbec poprvé u modelu s přídomkem Yoga také mechanický dokovací port známý z jiných ThinkPadů.
 
 
Lenovo ThinkPad X390 Yoga
 
Ve výbavě zůstal 13,3" displej s maximálně Full HD rozlišením (a jasem 300 nitů), osmá generace procesorů Intel Core a až 16GB RAM.
 
 

Dostupnost a ceny

 
Lenovo ThinkPad X390 vstoupí na evropské trhy v dubnu s cenou od 999 eur (25 600 Kč) bez daně. Na ThinkPad X390 Yoga, jehož cena bude začínat na 1 149 eurech (29 500 Kč), si počkáme do května.
 


reklama