Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo ThinkPad E475 a E575: cenově dostupné AMD Bristol Ridge Pro

27.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Jedněmi z prvních notebooků, které nabídnou sedmou generaci APU od AMD, budou Lenovo ThinkPady E475 a E575. Mělo by se jednat o cenové dostupné modely pro firmy, na trh se dostanou v listopadu.
Před pár týdny jsme poprvé psali o noteboocích Lenovo ThinkPad E470 a ThinkPad E570, které se brzy dostanou na trh jako nejspíš vůbec první ThinkPady s procesory Intel Kaby Lake. K dostání ovšem bude už tradičně také varianta s hardwarem od AMD, kterou nám sám tento výrobce komponentů oznámil v tiskové zprávě. Nové modely ponesou označení ThinkPad E475 a ThinkPad E575. První z nich nabídne čtrnáctipalcovou úhlopříčku displeje a konstrukci, která se už částečně podobá ultrabookům. Druhá jmenovaná novinka vsadí na tradičnější patnáctipalcovou úhlopříčku i notebookovou konstrukci (více portů, optická mechanika, vyjímatelná baterie aj.).

Společnou část výbavy tvoří sedmá generace APU od AMD, konkrétně Bristol Ridge Pro. Ta je určena přímo pro podnikovou sféru, která využije sadu funkcí AMD Dash zvyšující bezpečnost i produktivitu. Jedná se o jakousi obdobu Intel vPro, která je nabízena jen pro vybrané procesory Intel Core i5 a Core i7, naproti tomu technologie AMD Dash má být dostupná i v levnějších APU. Odlišnosti nalezneme také v případě použitých grafických karet, které budou nabízeny vždy volitelně. ThinkPady E470 a E570 (s procesory Intel Core) bude možné objednat s blíže nespecifikovanými kartami Nvidia GeForce, v ThinkPadech E475 a E575 najdeme volitelnou grafiku AMD Radeon R5 M430.

K dsipozici mají být také vylepšené mikrofony pro kvalitní zvuk během videohovorů. Hmotnost notebooků začíná na 1,87 kg a tloušťka nepřekračuje 24 mm. Nové modely zamíří na trh 7. listopadu za dosud neupřesněnou cenu, ale už nyní je jasné, že na poměry pracovních notebooků půjde o přijatelné částky

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama