www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Lenovo ThinkPad E475 a E575: cenově dostupné AMD Bristol Ridge Pro

Lenovo ThinkPad E475 a E575: cenově dostupné AMD Bristol Ridge Pro
, , aktualita
Jedněmi z prvních notebooků, které nabídnou sedmou generaci APU od AMD, budou Lenovo ThinkPady E475 a E575. Mělo by se jednat o cenové dostupné modely pro firmy, na trh se dostanou v listopadu.reklama
Před pár týdny jsme poprvé psali o noteboocích Lenovo ThinkPad E470 a ThinkPad E570, které se brzy dostanou na trh jako nejspíš vůbec první ThinkPady s procesory Intel Kaby Lake. K dostání ovšem bude už tradičně také varianta s hardwarem od AMD, kterou nám sám tento výrobce komponentů oznámil v tiskové zprávě. Nové modely ponesou označení ThinkPad E475 a ThinkPad E575. První z nich nabídne čtrnáctipalcovou úhlopříčku displeje a konstrukci, která se už částečně podobá ultrabookům. Druhá jmenovaná novinka vsadí na tradičnější patnáctipalcovou úhlopříčku i notebookovou konstrukci (více portů, optická mechanika, vyjímatelná baterie aj.).

Společnou část výbavy tvoří sedmá generace APU od AMD, konkrétně Bristol Ridge Pro. Ta je určena přímo pro podnikovou sféru, která využije sadu funkcí AMD Dash zvyšující bezpečnost i produktivitu. Jedná se o jakousi obdobu Intel vPro, která je nabízena jen pro vybrané procesory Intel Core i5 a Core i7, naproti tomu technologie AMD Dash má být dostupná i v levnějších APU. Odlišnosti nalezneme také v případě použitých grafických karet, které budou nabízeny vždy volitelně. ThinkPady E470 a E570 (s procesory Intel Core) bude možné objednat s blíže nespecifikovanými kartami Nvidia GeForce, v ThinkPadech E475 a E575 najdeme volitelnou grafiku AMD Radeon R5 M430.

K dsipozici mají být také vylepšené mikrofony pro kvalitní zvuk během videohovorů. Hmotnost notebooků začíná na 1,87 kg a tloušťka nepřekračuje 24 mm. Nové modely zamíří na trh 7. listopadu za dosud neupřesněnou cenu, ale už nyní je jasné, že na poměry pracovních notebooků půjde o přijatelné částky

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama
Nejnovější články
Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9 Nestačí vám Nokia 8? Počkejte si na větší a vybavenější Nokii 9
Nokia letos ještě v kategorii high-endových smartphonů neřekla poslední slovo. Zástupce společnosti HMD Global potvrdil, že letos bude představen ještě vyšší model. Mohlo by jít o Nokii 9 s velkým bezrámečkovým displejem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4 Asus slíbil aktualizaci na Android O pro řady Zenfone 3 i 4
Asus bude aktualizovat na chystaný Android O ve velkém. Nové verze operačního systému se dočkají dvě poslední generace smartphonů, a to spolu s rozhraním ZenUI 4.0. Výrobce také slíbil méně předinstalovaných aplikací.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo? Potvrzeno: Android O bude odhalen při zatmění slunce, ponese název Oreo?
Google na svých stránkách potvrdil, že představí finální verzi Androidu O v pondělí 21: srpna. Ve stejný den přitom bude z části USA pozorovatelné úplné zatméní slunce. Navíc se objevila nová indície, že systém ponese název po sušenkách Oreo.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů Asus Zenfone 4 oficiálně: nová řada obsahuje šest modelů
Asus představil novou řadu smartphonů, která zahrnuje jak vlajkovou loď ZenFone 4 Pro, tak cenově dostupnější modely. Všechny novinky spojuje elegatní kovový design, duální fotoaparát a příslib aktualizace na Android O.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem Hyundai představil vodíkové SUV s 580km dojezdem
Zatím není moc výrobců aut, kteří by viděli budoucnost ve vodíkových automobilech. Hyundai nicméně představil další generaci vodíkového SUV, které přináší o 20 % vyšší výkon a mimo jiné i o třetinu delší dojezd. 
17.8.2017,  aktualita, Milan Šurkala