reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo poodhalilo nejspíš první ThinkPady s Intel Kaby Lake

27.9.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Francouzské zastoupení Lenova v předstihu zveřejnilo dvojici nových podnikových notebooků ThinkPad E470 a ThinkPad E570. S největší pravděpodobností půjde o vůbec první ThinkPady, které dostanou procesory Intel Core sedmé generace.
Lenovo jako jeden z prvních výrobců zareagovalo na vydání procesorů Intel Core sedmé generace na architektuře Kaby Lake, když na veletrhu IFA 2016 v Berlíně představilo svou vlajkovou loď mezi konvertibilními notebooky Yoga 910. Jenže do notebooků určených pro podnikovou sféru se nová generace procesorů zpravidla dostává pomaleji, a to už jen kvůli tomu, že výrobci obvykle čekají na varianty čipů s podporou technologií Intel vPro, která by v případě Kaby Lake měla přijít až začátkem příštího roku. Přesto už se našlo pár výjimek potvrzující toto pravidlo. Kupříkladu HP odhalilo čtvrtou generaci oblíbené řady Probook 400 a Dell zase nové modely Vostro 15 5000 či Vostro 15 3000.
Lenovo ThinkPad E470


V blízké době jsou tedy očekávány i první notebooky s Intel Kaby Lake z proslulé řady pracovních strojů ThinkPad. Francouzské zastoupení Lenova zveřejnilo dvojici videí (uvádíme je na konci článku), ve kterých ukazuje design dosud nepředstavených modelů ThinkPad E470 a ThinkPad E570. Ačkoliv zatím nemáme žádné podrobnosti o hardwarové výbavě, je velmi pravděpodobné, že právě tato dvojice bude jako první z řady ThinkPad vybavena sedmou generací procesorů Intel Core. Vždyť i loňské modely ThinkPad E460 a E560 byly představeny s tehdy nejnovějšími procesory Intel Skylake.

Redaktor webu Notebookcheck.com se alespoň rozhodl popsat tu část výbavy, kterou lze spatřit pouhým okem – nabídka v oblasti konektivity zahrnuje trojici USB a dále HDMI, Ethernet, 3,5mm audio jack, čtečku SD karet či zámek Kensington. Oproti předchůdcům chybí podpora dokovací stanice OneLink. Hlavním rozdílem obou modelů je velikost displeje, která činí 14“ u ThinkPadu E470 a 15,6“ v případě ThinkPad E570. Druhý jmenovaný má navíc VGA port, optickou mechaniku, vyjímatelnou baterii a nejspíš také výkonnější reproduktory.
Lenovo ThinkPad E570


Na videích jsou notebooky samozřejmě vyobrazeny s operačním systémem Windows 10. ThinkPady E470 a E570 se zařadí mezi cenově nejdostupnější pracovní nástroje od Lenova. Pokud se cena ve srovnání s minulou generací nezmění, mohly by ceny nejlevnějších konfigurací začínat na v přepočtu už 13 000 Kč. K oficiálnímu představení nejspíš dojde v nejbližších dnech až týdnech.Zdroj: Notebookcheck.com
reklama
reklama
reklama