Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Lenovo Yoga 910: displej skoro bez rámečků a procesory Kaby Lake

, , aktualita
Lenovo Yoga 910: displej skoro bez rámečků a procesory Kaby Lake
Lenovo na veletrhu IFA 2016 představilo svou novou vlajkovou loď v kategorii konvertibilních notebooků. Chlubí se unibody konstrukcí z hliníku, 4K displejem s minimálními okraji a moderními komponenty v čele s procesory Intel Kaby Lake.
Lenovo Yoga 910: displej skoro bez rámečků a procesory Kaby Lake
Lenovo Yoga 910 se oproti svým předchůdcům vyznačuje přepracovaným šasi, které je tentokrát vyrobeno z jednoho kusu hliníku. To znamená především vylepšení pevnosti konstrukce, i když se tím mírně zvýšila hmotnost na 1,38 kg. Na svém místě zůstala unikátní kloub inspirovaný řemínky hodinek, který umožňuje používání notebooku v různých režimech. Rozlišení 13,9“ displeje narostlo oproti modelu Yoga 900 ze 3K (3200 x 1800 pixelů) na 4K (3840 x 2160), k dostání ovšem bude i varianta vybavená Full HD panelem (1920 x 1080) s nižší cenou a delší výdrží. Model se 4K displejem by měl vydržet na baterii až 10,5 hodiny, u verze s Full HD je uváděna o pět hodin delší výdrž.

Více než rozlišením ovšem nová Yoga 910 zaujme na první pohled miniaturními rámečky okolo displeje. Takové řešení nejen efektivně vypadá, ale především umožňuje snížit rozměry notebooku. Vůbec poprvé navíc Lenovo použilo nový procesor Intel Core i7 sedmé generace na architektuře Kaby Lake. V závislosti na konkrétní konfiguraci může být kombinován až s 16GB RAM a 1TB SSD. K dispozici jsou dva porty USB Type-C, z nich jeden určený k nabíjení, dále také klasický port USB Type-A, čtečka SD karet a 3,5mm audio jack. Překvapí přítomnost čtečky otisků prstů, která se dosud objevovala spíše u pracovních modelů ThinkPad. Neurazí ani dvojice stereo reproduktorů od JBL či podpora vylepšení zvuku Dolby Audio.

Lenovo Yoga 910 dorazí na evropské trhy v říjnu, cena přitom podle očekávání nebude nízká. Nejnižší konfigurace se bude prodávat za 1 500 eur, tedy více než 40 000 Kč.

Zdroj: Notebookcheck.net
reklama