Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo Phab 2 Pro: první telefon s rozšířenou realitou Tango na českém trhu

7.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V loňském roce byl Lenovo Phab 2 Pro představen jako vůbec první smartphone s podporou platformy rozšířené reality Google Tango. A nyní se tento unikátní model dostává do tuzemských obchodů. Potěší především zájemce o opravdu velký a solidně vybavený phablet.
Kromě virtuální reality (VR) Daydream pracuje Google také na platformě rozšířené reality (AR) nesoucí název Tango. Lenovo Phab 2 Pro je vůbec první smartphone, který podporuje Google Tango. K tomuto účelu je přístroj vybaven řadou senzorů, jejichž kombinací systém rozpozná okolní prostor. Rozšířená realita potom může mít řadu využití, ať už praktických či ryze zábavných. V každém případě není nutné pro využívání AR používat speciální brýle či jiné příslušenství, jako tomu je u VR, lze ji tedy využívat kdekoliv a kdykoliv.

Rozšířená realita například může posloužit k navigaci po interiérech, ať už se jedná o velká nákupní centra či úřady. Nebo usnadní nákup nábytku přes internet, jednoduše totiž ukáže, jak by daný kus vypadal ve vašem pokoji a zda by se tam vůbec rozměrově vešel. Před pár dny jsme si také ukázali, jak lze rozšířenou realitu využít v muzeích. Tango lze ovšem využít také k zábavě. K dispozici jsou hry, díky kterým můžete ve vašem bytě chovat virtuálního mazlíčka nebo svůj proměnit například v závodní dráhu.

Lenovo Phab 2 Pro je jinak opravdu velké zařízení, které stojí na pomezí smartphonu a tabletu. Vybaveno je 6,4“ IPS displejem o rozlišení 2 560 x 1 440 pixelů (Quad HD), který je chráněn sklíčkem Gorilla Glass. Velmi slušný výkon zajistí procesor Qualcomm Snapdragon 652 v kombinaci se 4GB RAM. 64GB vnitřní úložiště sice nabídne dostatek prostoru, ani přesto však nechybí možnost rozšíření pomocí micro SD karty. Phablet se chlubí také podporou prostorového zvuku Dolby Atmos a vysokou kvalitou zvukových nahrávek, která je zajištěna technologií Dolby Audio Capture 5.1 a trojicí mikrofonů s aktivním potlačením okolního hluku.

Dále stojí za zmínku 16MPx zadní a 8MPx přední fotoaparát, operační systém Android 6.0 Marshmallow nebo čtečka otisků prstů, která slouží jak k odemykání zařízení, tak k bezpečným platbám na internetu. Baterie o vysoké kapacitě je vzhledem k parametrům displeje i technologii Google Tango nutností, proto výrobce zvolil 4 050 mAh s podporou rychlého nabíjení. Lenovo Phab 2 Pro se na českém trhu prodává ve zlatém a stříbrném provedení za 12 990 Kč včetně DPH.

Zdroj: Tisková zpráva
reklama