Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo chystá první notebooky s Intel Ice Lake

23.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly údajné specifikace upravených notebooků ThinkPad X1 Yoga a ThinkPad X1 Carbon, která by se měla na trh dostat v červnu. Z výbavy zaujmou především použité procesory Intel Ice Lake.
Během lednové keynote Intelu se Dell netajil tím, že chystá notebook XPS 13 s procesorem Ice Lake. Nyní se neoficiální cestou objevila informace, že na noteboocích s novou mikroarchitekturou procesoru pracuje také Lenovo. Jedná se o nové generace pracovních modelů ThinkPad X1 Yoga a ThinkPad X1 Carbon, které byly představeny už na CES 2019, ale ještě s procesory Whiskey Lake. A máme se na co těšit, neboť Ice Lake by měl představovat zásadnější skok v rychlosti výpočetního i grafického výkonu, stejně tak by se měla zlepšit energetická úspornost. Čipy jsou vyrobeny 10nm výrobním procesem a přinášejí nativní podporu rozhraní, Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) či jedenáctou generaci integrovaných UHD Graphics, Nechybí ani stále populárnější umělá inteligence, a to v podobě strojového učení pro optimalizaci výkonu a rychlejší rozpoznávání obrázků.
 
 
Lenovo ThinkPad X1 Yoga ve své čtvrté generaci přinese přepracované šasi s nižšími rozměry (323 x 218 x 15,25 mm) i hmotností (1,3 kg). Rámečky okolo čtrnáctipalcového displeje by měly být ztenčeny z 11 mm na 6,8 mm. Kromě dotykového Full HD a nedotykového Quad HD panelu se v nabídce údajně objeví konfigurace s HDR Ultra HD panelem. Procesory Intel Core i5 nebo Core i7 by mělo jít zkombinovat s až 32GB operační pamětí, a to tentokrát typu LPDDR4 (místo LPDDR3). Naopak kapacita baterie nejspíš klesne z 54 Wh na 50 Wh, ale vzhledem k úspornějšímu procesoru Ice Lake by to na reálné výdrže nemuselo být znát. K jednoznačným vylepšením bude patřit boční mechanický dok, porty USB 3.1, HDMI 2:0, DisplayPort 1.4 a podpora Dolby Premium.
 
 
Lenovo ThinkPad X1 Carbon projde spíše drobnějšími designovými změnami, ale přesto by měl být notebook v pase o milimetr tenčí (14,95 mm) a také nepatrně lehčí (1,09 kg místo 1,13 kg). V nabídce údajně bude nová barevná varianta s karbonovým povrchem vrchní strany víka. V konfiguracích displeje nalezneme stejné možnosti jako u ThinkPadu X1 Yoga včetně nové varianty s HDR Ultra HD rozlišením. Stejně tak v případě procesorů očekáváme modely s Core i5 a Core i7, a to znovu s až 32GB operační pamětí LPDDR4. Shodná by měla být rovněž výbava v oblasti konektivity. Kapacita baterie by měla být ve srovnání s loňským modelem snížena z 57 Wh na 50 Wh, ale udávaná výdrž až 15 hodin ve specifikacích zůstala.
 
Nové generace obou uvedených ThinkPadů s Intel Ice Lake by mohly být představeny v červnu 2019.
 


reklama