www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo zmenšuje ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga

Lenovo zmenšuje ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga
, , aktualita
Lenovo inovovalo nabídku svých notebooků ThinkPad X1. Dostalo se jak na model X1 Carbon, který je opět menší a lehčí, tak i na konvertibl X1 Yoga. I ten má menší míry a je vyroben z hliníků za pomoci CNC obrábění.
K oblíbeným
reklama
Společnost Lenovo se také ukázala na veletrhu CES 2019 a přivezla sem několik nových produktů, mezi nimiž byly i dva nové notebooky řady Thinkpad X1. Jedním z nich byla už 7. generace notebooku ThinkPad X1 Carbon. Ten se nyní dostal na tloušťku pouhých 14,95 mm a jeho hmotnost se snížila na 1,08 kg. Jde tedy o opravdu velmi lehký notebook. Vybrat si lze z několika 14" displejů. Je zde např. Full HD displej s jasem 400 nitů, nechybí však ani profesionální 4K displej s 10bitovými barvami, podporou HDR a vysokým jasem 500 nitů.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Novinka podporuje standard Dolby Atmos a nabídne čtveřici reproduktorů. Dvojice míří nahoru, druhá dvojice pak pod notebook. Podobně to máme i s mikrofony, které jsou zde rovněž čtyři a slouží nejen pro kvalitnější zvuk u video konferencí, ale také pro lepší kvalitu práce s asistenty, jako jsou Cortana nebo Amazon Alexa. Lenovo slibuje výdrž na 15 hodin provozu díky 51Wh akumulátoru a nechybí dokonce ani Cat16 LTE mobilní datové připojení. Jsou zde dva USB 3.1 Gen2 porty a dva Thunderbolt 3. V prodeji bude od června za cenu startující na částce $1709. K dispozici by měly být blíže neurčené procesory Intel, 8 GB nebo 16 GB RAM a až 2TB SSD disk.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Dále byl představen nový konvertibl ThinkPad X1 Yoga. Jde už o jeho 4. generaci a stejně jako u verze Carbon, i zde docházelo ke zmenšení rozměrů a hmotnosti. Tloušťka se zmenšila o 11 % na nynějších 15,2 mm , hmotnost se pak zastavila na 1,35 kg. Díky tenčím rámečkům je pak i velikost notebooku menší o 17 %. K výrobě byl použit hliník za pomocí CNC obrábění. Nabízí podobné displeje jako Carbon, tedy i 4K HDR 10bitovou verzi. Stejně jako on by měl díky 51Wh akumulátoru vydržet na 15 hodin provozu. Podporován je ThinkPad Mechanical Dock a integrováno bylo pero ThinkPad Pen Pro. Připravte se na vyšší cenu $1929.
 
Lenovo Thinkpad X1 Yoga
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD Jedete Vlakem na výlet? Stáhněte si aplikaci od ČD
České dráhy spustily nový portál Vlakem na výlet, který zahrnuje i mobilní aplikaci pro Android a iOS. Obsahuje bohatou databázi výletů po ČR, které lze filtrovat podle regionu nebo cílové skupiny. Zajímavostí jsou interaktivní výlety nejen pro děti.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář