Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lenovo zmenšuje ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga

13.1.2019, Milan Šurkala, aktualita
Lenovo inovovalo nabídku svých notebooků ThinkPad X1. Dostalo se jak na model X1 Carbon, který je opět menší a lehčí, tak i na konvertibl X1 Yoga. I ten má menší míry a je vyroben z hliníků za pomoci CNC obrábění.
Společnost Lenovo se také ukázala na veletrhu CES 2019 a přivezla sem několik nových produktů, mezi nimiž byly i dva nové notebooky řady Thinkpad X1. Jedním z nich byla už 7. generace notebooku ThinkPad X1 Carbon. Ten se nyní dostal na tloušťku pouhých 14,95 mm a jeho hmotnost se snížila na 1,08 kg. Jde tedy o opravdu velmi lehký notebook. Vybrat si lze z několika 14" displejů. Je zde např. Full HD displej s jasem 400 nitů, nechybí však ani profesionální 4K displej s 10bitovými barvami, podporou HDR a vysokým jasem 500 nitů.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Novinka podporuje standard Dolby Atmos a nabídne čtveřici reproduktorů. Dvojice míří nahoru, druhá dvojice pak pod notebook. Podobně to máme i s mikrofony, které jsou zde rovněž čtyři a slouží nejen pro kvalitnější zvuk u video konferencí, ale také pro lepší kvalitu práce s asistenty, jako jsou Cortana nebo Amazon Alexa. Lenovo slibuje výdrž na 15 hodin provozu díky 51Wh akumulátoru a nechybí dokonce ani Cat16 LTE mobilní datové připojení. Jsou zde dva USB 3.1 Gen2 porty a dva Thunderbolt 3. V prodeji bude od června za cenu startující na částce $1709. K dispozici by měly být blíže neurčené procesory Intel, 8 GB nebo 16 GB RAM a až 2TB SSD disk.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Dále byl představen nový konvertibl ThinkPad X1 Yoga. Jde už o jeho 4. generaci a stejně jako u verze Carbon, i zde docházelo ke zmenšení rozměrů a hmotnosti. Tloušťka se zmenšila o 11 % na nynějších 15,2 mm , hmotnost se pak zastavila na 1,35 kg. Díky tenčím rámečkům je pak i velikost notebooku menší o 17 %. K výrobě byl použit hliník za pomocí CNC obrábění. Nabízí podobné displeje jako Carbon, tedy i 4K HDR 10bitovou verzi. Stejně jako on by měl díky 51Wh akumulátoru vydržet na 15 hodin provozu. Podporován je ThinkPad Mechanical Dock a integrováno bylo pero ThinkPad Pen Pro. Připravte se na vyšší cenu $1929.
 
Lenovo Thinkpad X1 Yoga
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama