www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Lenovo zmenšuje ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga

Lenovo zmenšuje ThinkPady X1 Carbon a X1 Yoga
, , aktualita
Lenovo inovovalo nabídku svých notebooků ThinkPad X1. Dostalo se jak na model X1 Carbon, který je opět menší a lehčí, tak i na konvertibl X1 Yoga. I ten má menší míry a je vyroben z hliníků za pomoci CNC obrábění.
reklama
Společnost Lenovo se také ukázala na veletrhu CES 2019 a přivezla sem několik nových produktů, mezi nimiž byly i dva nové notebooky řady Thinkpad X1. Jedním z nich byla už 7. generace notebooku ThinkPad X1 Carbon. Ten se nyní dostal na tloušťku pouhých 14,95 mm a jeho hmotnost se snížila na 1,08 kg. Jde tedy o opravdu velmi lehký notebook. Vybrat si lze z několika 14" displejů. Je zde např. Full HD displej s jasem 400 nitů, nechybí však ani profesionální 4K displej s 10bitovými barvami, podporou HDR a vysokým jasem 500 nitů.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Novinka podporuje standard Dolby Atmos a nabídne čtveřici reproduktorů. Dvojice míří nahoru, druhá dvojice pak pod notebook. Podobně to máme i s mikrofony, které jsou zde rovněž čtyři a slouží nejen pro kvalitnější zvuk u video konferencí, ale také pro lepší kvalitu práce s asistenty, jako jsou Cortana nebo Amazon Alexa. Lenovo slibuje výdrž na 15 hodin provozu díky 51Wh akumulátoru a nechybí dokonce ani Cat16 LTE mobilní datové připojení. Jsou zde dva USB 3.1 Gen2 porty a dva Thunderbolt 3. V prodeji bude od června za cenu startující na částce $1709. K dispozici by měly být blíže neurčené procesory Intel, 8 GB nebo 16 GB RAM a až 2TB SSD disk.
 
Lenovo Thinkpad X1 Carbon
 
Dále byl představen nový konvertibl ThinkPad X1 Yoga. Jde už o jeho 4. generaci a stejně jako u verze Carbon, i zde docházelo ke zmenšení rozměrů a hmotnosti. Tloušťka se zmenšila o 11 % na nynějších 15,2 mm , hmotnost se pak zastavila na 1,35 kg. Díky tenčím rámečkům je pak i velikost notebooku menší o 17 %. K výrobě byl použit hliník za pomocí CNC obrábění. Nabízí podobné displeje jako Carbon, tedy i 4K HDR 10bitovou verzi. Stejně jako on by měl díky 51Wh akumulátoru vydržet na 15 hodin provozu. Podporován je ThinkPad Mechanical Dock a integrováno bylo pero ThinkPad Pen Pro. Připravte se na vyšší cenu $1929.
 
Lenovo Thinkpad X1 Yoga
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik