Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Leagoo S10: kopie Huawei P20 Pro se třemi foťáky

23.4.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei P20 Pro má ambice stát se bestsellerem, a dokazuje to také skutečnost, že jej začíná kopírovat konkurence. Leagoo S10 se nebojí použít tři zadní fotoaparáty i stejné barevné provedení.
Leagoo patří k agresivním čínským výrobcům, kteří si příliš nelámou hlavu s duševním vlastnictvím či patenty. Pro získání pozornosti se tedy společnost nebojí nestoudně okopírovat známější konkurenční modely. Před časem jsme psali o Leagoo S9, které (i přes svůj název), nenapodovalo vlajkovou loď od Samsungu, ale Apple iPhone X. Tentokrát se společností zalíbil Huawei P20 Pro, který se rozhodla okopírovat ve své novince Leagoo S10. Na zadní straně nalezneme hned tři fotoaparáty s rozlišením 24 MPx, 16 MPx a 8 MPx, které spolupracují s umělou inteligencí. Nechceme sice Leagoo podceňovat, ale kvalitou snímků bude kopie za originálem jistě zaostávat – otázkou spíše zůstává o kolik.
 
 
Přehlédnout nelze ani netradiční barevné provedení Twilight, které si Leagoo rovněž „vypůjčilo“ od Huawei. Na přední straně si můžeme všimnout displeje s velmi tenkými rámečky. Na vrchní straně je potom přítomný výřez, kam se ukryla mimo jiné selfie kamerka. Výřez je ovšem docela malý, jako jsme mohli vidět u Essential Phonu. A dolní zaoblená brada pod displejem může leckomu připomínat Galaxy S9. Přímo v displeji je integrovaná čtečka otisků prstů, ale pokud uživatel dává přednost rozpoznávání obličeje, může využít k odemykání tuto technologii. Další výbava zatím zůstává zahalená rouškou tajemství. V minulosti se objevily informace, že telefon má být vybaven 6GB RAM + 128GB úložištěm či 8GB RAM + 256GB úložištěm. V případě procesoru se jako nejpravděpodobnější jeví Mediatek Helio P60, i když výrobce údajně zvažoval i Qualcomm Snapdragon 845.
 
Displej by měl mít šestipalcovou úhlopříčku a rozlišení Full HD+. Leagoo S10 už bylo oficiálně ukázáno na Global Resource Exhibition v Hongkongu, ale prozatím nebyly zveřejněny všechny podrobnosti. Týká se to rovněž dostupnosti, ale odhadujeme, že bude ještě nějaký čas trvat, než se telefon dostane na trh.
 


reklama