Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čínská kopie Galaxy S9 je tady dříve než originál

25.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Vkworld využil uniklé informace o připravovaném Samsungu Galaxy S9 a vytvořil jeho kopii, která se jej snaží napodobit především designem. Z výbavy potom zaujme Quad HD displej, 6GB RAM nebo 5000mAh baterie.
Čínští výrobci si užívají kopírování známých smartphonů a v některých případech své novinky dokonce nabídnou dříve než se objeví originál. To je případ nového Vkworld V9, který napodobuje stále ještě nepředstavený Samsung Galaxy S9. Čínský výrobce proto musel využít uniklé informace, které už nějaký ten pátek kolují po internetu. Tyto rendery a nákresy však nemusejí být vždy zcela přesné, možná právě proto výrobce uvede sou novinku na trh až na jaře 2018, aby měl po představení skutečného Galaxy S9 čas na drobnější úpravy designu. Vkworld S9 však vypadá tak, jak si většina z nás představuje novou vlajkovou loď od Samsungu.
 
 
Na přední straně můžeme vidět displej se zaoblenými okraji, poměrem stran 18:9 a velmi zúženým prostorem nad i pod displejem.Zadní strana je celá ze skla a čtečka otisků prstů se nachází kousek pod modulem fotoaparátu. Co se týče výbavy, nedosahuje sice kopie ve většině parametrů (očekávaných) kvalit originálu, rozhodně však specifikace minimálně na ppaíře vypadají docela hezky. Šestipalcový displej nese Quad HD rozlišení a uvnitř tepe desetijádrový procesor MediaTek Helio X30, který má po ruce hned 6GB RAM. A rozhodně nebude nouze o volné místo, k dispozici je totiž 128GB interní úložiště. Na zadní straně si můžeme všimnout duálního fotoaparátu, podrobnosti však zatím výrobce nezveřejnil. Základní Galaxy S9 nejspíš nebude mít duální snímač, ten bychom měli najít až u Galaxy S9+.
 
 
Velmi příjemně překvapí baterie s monstrózní kapacitou 5 000 mAh, výdrž však ovlivňuje také celkové odladění systému, která nemusí být u telefonu méně známé čínské značky zrovna perfektní. A jako operační systém bude použita blíže nespecifikovaná verze Androidu. Vkworld 9 se bude prodávat za cenu okolo 300 dolarů, v přepočtu asi 6 500 Kč bez DPH. To je méně než polovina ceny, za kterou se nejspíš bude prodávat Samsung Galaxy S9. Dodejme, že jihokorejský originál bude podle očekávání představen v první čtvrtině příštího roku. Oblíbeným předmětem kopírování je také iPhone X od Applu, který se snaží napodobit například Leagoo S9.
 


reklama