Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus

19.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
Lamborghini má speciální divizi Squadra Corse pro unikátní vozy. Jedním z nich je nový model SC18 Alston, který vznikne v jediném kuse. Ten vznikl ve spolupráci s Centro Stile Lamborghini a zákazníkem, který bude šťastným majitelem tohoto vozu. I když SC18 Alston může legálně na silnice, jeho vývoj byl zaměřen na prohánění auta na okruhu. Má tedy vylepšenou aerodynamiku včetně mechanicky nastavitelných spoilerů tak, aby bylo možno vůz přizpůsobit libovolnému okruhu.
 
Lamborghini SC18 Alston
 
Panely karoserie jsou z uhlíkových vláken a Lamborghini se snažilo ušetřit hmotnost i na jiných místech. Bohužel však nebylo zveřejněno, o kolik se hmotnost snížila ve srovnání s výchozím modelem Aventador SVJ. SC18 Alston má atmosféricky plněný motor V12 s objemem 6498 cm3. Jeho maximální výkon dosahuje hodnoty 770 koní (566 kW) při 8500 ot./min. Maximální točivý moment se pak chlubí číslem 720 Nm při 6750 ot./min. O přenos momentu na kola se stará 7stupňová převodovka ISR.
 
Lamborghini SC18 Alston
 
Kola mají 20” disky vepředu a 21” disky vzadu. Obuty budou pneumatiky Pirelli P Zero Corsa. Lamborghini vyladilo také výfukové potrubí, které bude vozu zajišťovat specifický zvuk. Auto bude lakováno šedivou barvou Grigio Daytona s červenými prvky. Vevnitř bude použita černá umělá kůže Alcantara a opět přijdou ke slovu červené prvky (švy).
 
Lamborghini SC18 Alston
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama