www.svetmobilne.cz
>
>

Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus

Lamborghini postavilo SC18 Alston, bude jen jediný kus
, , aktualita
Exotické automobilky občas postaví pouze jediný kus speciálně vyvinutého vozu pro jednoho jediného zákazníka. To je i případ modelu SC18 Alston s motorem V12, který může i na normální silnice.
reklama
Lamborghini má speciální divizi Squadra Corse pro unikátní vozy. Jedním z nich je nový model SC18 Alston, který vznikne v jediném kuse. Ten vznikl ve spolupráci s Centro Stile Lamborghini a zákazníkem, který bude šťastným majitelem tohoto vozu. I když SC18 Alston může legálně na silnice, jeho vývoj byl zaměřen na prohánění auta na okruhu. Má tedy vylepšenou aerodynamiku včetně mechanicky nastavitelných spoilerů tak, aby bylo možno vůz přizpůsobit libovolnému okruhu.
 
Lamborghini SC18 Alston
 
Panely karoserie jsou z uhlíkových vláken a Lamborghini se snažilo ušetřit hmotnost i na jiných místech. Bohužel však nebylo zveřejněno, o kolik se hmotnost snížila ve srovnání s výchozím modelem Aventador SVJ. SC18 Alston má atmosféricky plněný motor V12 s objemem 6498 cm3. Jeho maximální výkon dosahuje hodnoty 770 koní (566 kW) při 8500 ot./min. Maximální točivý moment se pak chlubí číslem 720 Nm při 6750 ot./min. O přenos momentu na kola se stará 7stupňová převodovka ISR.
 
Lamborghini SC18 Alston
 
Kola mají 20” disky vepředu a 21” disky vzadu. Obuty budou pneumatiky Pirelli P Zero Corsa. Lamborghini vyladilo také výfukové potrubí, které bude vozu zajišťovat specifický zvuk. Auto bude lakováno šedivou barvou Grigio Daytona s červenými prvky. Vevnitř bude použita černá umělá kůže Alcantara a opět přijdou ke slovu červené prvky (švy).
 
Lamborghini SC18 Alston
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen Levný Huawei Y6 Pro 2019 byl v tichosti představen
I smartphone za pár korun může vypadat k světu. Dokazuje to i nový Huawei Y6 Pro 2019, který se zatím prodává na jediném trhu, ale to se snad brzy změní. Vzhledem k nízké ceně je ovšem nutné čekat kompromisy ve výbavě.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik