www.svetmobilne.cz
>
>

Lamborghini Huracán EVO Spyder: 640 koní bez střechy

Lamborghini Huracán EVO Spyder: 640 koní bez střechy
, , aktualita
Dva měsíce poté, co se objevilo inovované supersportovní kupé Lamborghini Huracán EVO, se představuje i jeho otevřená verze EVO Spyder. I ta má 640 koní z atmosférického desetiválce o objemu 5,2 litru.
reklama
Automobilka Lamborghini inovuje svou nabídku a dva měsíce po uvedení kupé Huracán EVO přichází i s otevřenou variantou Huracán EVO Spyder. Se složenou střechou ještě více vynikne zvuk atmosférického desetiválce s objemem 5204 cm3. Tomu byl uzpůsoben také výfukový systém a zadní "okno", které lze mít vysunuté jak při zatažené, tak i otevřené střeše. Pokud je zasunuto, více vyniká zvuk motoru, naopak při vysunutí funguje jako větrná clona. Elektrohydraulicky skládaná střecha se může složit během 17 sekund a je možné to provést do rychlosti až 50 km/h.
 
Lamborghini Huracán EVO Spyder
 
Desetiválec s atmosférickým plněním a s 90° rozevřením válců do "V" využívá vstřikování IDS+MPI  a s kompresním poměrem až 12,7:1 dosahuje maximálního výkonu 640 koní (470 kW) při 8000 ot./min. Točivý moment pak vrcholí hodnotou 600 Nm při 6500 ot./min. Tento motor dokáže plnit emisní normu EURO 6. Stačí také k tomu, aby vůz dosáhl rychlosti 325 km/h, na stovce se ocitl za 3,1 sekundy a na 200 km/h by mu mělo stačit 9,3 sekundy. Naopak na zabrzdění ze 100 na 0 km/h by měl potřebovat dráhu 32,2 metrů.
 
Lamborghini Huracán EVO Spyder
 
Lamborghini se pochopitelně pečlivě věnovalo i vývoji podvozku. Všechna čtyři kola jsou tak nejen poháněná, ale také řiditelná. Lamborghini Dinamica Veicolo Integrata (LDVI) se stará o vektorování točivého momentu a využita je i technologie Lamborghini Piattaforma Inerziale 2.0 (LPI), která zahrnuje spoustu senzorů přetížení. Spolu s Lamborghini Dynamic Steering (LDS) je pak zajištěna lepší ovladatelnost vozu v zatáčkách.
 
Lamborghini Huracán EVO Spyder
 
Pokud jde o brzdy, tak Huracán EVO Spyder má 6pístkové třmeny vepředu a 380mm kotouče, vzadu jsou 4pístkové třmeny a 356mm kotouče. Točivý moment pak na kola posílá 7stupňová převodovka LDF. Auto je obuto do pneumatik Pirelli P Zero 245/30 R20 vepředu a 305/30 R20 vzadu. Rozměry auta jsou 4520×1933×1180 mm při rozvoru 2620 mm, hmotnost prázdného auta činí 1542 kg a 43 % z toho připadá na přední nápravu. Palivová nádrž nabídne 83litrový objem, zavazadlový prostor pak 100 litrů.
 
Lamborghini Huracán EVO Spyder
 
V programu Ad Personam pak lze vůz nejrůzněji modifikovat a vytvořit si ho k obrazu svému. Uvnitř je 8,4" obrazovka s ovládáním pomocí gest, slouží nejen k nastavování klimatizace, ale také zobrazuje informace od LDVI systému, nechybí navigace a propojení s telefony pomocí Apple CarPlay. Evropská cena vozu byla stanovena na 202.437 EUR bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala