www.svetmobilne.cz
>
>

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu
, , aktualita
Zbytky automobilky Saab se v posledních týdnech přetřásají v základech. Chvilku poté, co většinový podíl v NEVS koupil čínský developer, byla ohlášena spolupráce se švédským výrobcem hypersportů Koenigsegg.
reklama
Legendární automobilka Saab je nyní pod čínskou nadvládou v podobě čínské společnosti NEVS, která vyrábí elektromobily na základě bývalého Saabu 9-3. Před dvěma týdny koupil většinový podíl ve společnosti NEVS čínský developer Evergrande Health Industry Group. Nyní byla ohlášena další velká změna. NEVS AB totiž vytvoří spolu se švédskou automobilkou Koenigsegg joint venture.
 
NEVS 9-3
 
Ve výsledném joint venture bude mít NEVS AB 65% podíl, švédskému výrobci pak zbude 35 %. Číňané také poskytnou finanční injekci ve výši 150 milionů EUR, za které NEVS AB získá 20% podíl v Koenigseggu. Co přesně ale bude cílem nového joint venture, není moc jisté. Tisková zpráva je v tomto docela vágní a pořád se mluví akorát o dosahu na dalších trzích, využití znalostí všech společností, podpoře regionů a podobně.
 
Oba výrobci si od toho např. slibují o trochu větší výrobní počty s důrazem na elektrifikaci. Koenigsegg si myslí, že mu to pomůže i v oblasti jeho hypersportovních automobilů, ale nevíme nic moc konkrétního a ani to, jak to bude spojeno s pozůstatky Saabu. Každopádně to vypadá také na to, že Koenigsegg hodlá vstoupit i na jiné trhy, než jsou hypersporty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik