www.svetmobilne.cz
>
>

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu
, , aktualita
Zbytky automobilky Saab se v posledních týdnech přetřásají v základech. Chvilku poté, co většinový podíl v NEVS koupil čínský developer, byla ohlášena spolupráce se švédským výrobcem hypersportů Koenigsegg.
K oblíbeným
reklama
Legendární automobilka Saab je nyní pod čínskou nadvládou v podobě čínské společnosti NEVS, která vyrábí elektromobily na základě bývalého Saabu 9-3. Před dvěma týdny koupil většinový podíl ve společnosti NEVS čínský developer Evergrande Health Industry Group. Nyní byla ohlášena další velká změna. NEVS AB totiž vytvoří spolu se švédskou automobilkou Koenigsegg joint venture.
 
NEVS 9-3
 
Ve výsledném joint venture bude mít NEVS AB 65% podíl, švédskému výrobci pak zbude 35 %. Číňané také poskytnou finanční injekci ve výši 150 milionů EUR, za které NEVS AB získá 20% podíl v Koenigseggu. Co přesně ale bude cílem nového joint venture, není moc jisté. Tisková zpráva je v tomto docela vágní a pořád se mluví akorát o dosahu na dalších trzích, využití znalostí všech společností, podpoře regionů a podobně.
 
Oba výrobci si od toho např. slibují o trochu větší výrobní počty s důrazem na elektrifikaci. Koenigsegg si myslí, že mu to pomůže i v oblasti jeho hypersportovních automobilů, ale nevíme nic moc konkrétního a ani to, jak to bude spojeno s pozůstatky Saabu. Každopádně to vypadá také na to, že Koenigsegg hodlá vstoupit i na jiné trhy, než jsou hypersporty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik