www.svetmobilne.cz
>
>

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu

Koenigsegg se spojuje s pozůstatky bývalého Saabu
, , aktualita
Zbytky automobilky Saab se v posledních týdnech přetřásají v základech. Chvilku poté, co většinový podíl v NEVS koupil čínský developer, byla ohlášena spolupráce se švédským výrobcem hypersportů Koenigsegg.
K oblíbeným
reklama
Legendární automobilka Saab je nyní pod čínskou nadvládou v podobě čínské společnosti NEVS, která vyrábí elektromobily na základě bývalého Saabu 9-3. Před dvěma týdny koupil většinový podíl ve společnosti NEVS čínský developer Evergrande Health Industry Group. Nyní byla ohlášena další velká změna. NEVS AB totiž vytvoří spolu se švédskou automobilkou Koenigsegg joint venture.
 
NEVS 9-3
 
Ve výsledném joint venture bude mít NEVS AB 65% podíl, švédskému výrobci pak zbude 35 %. Číňané také poskytnou finanční injekci ve výši 150 milionů EUR, za které NEVS AB získá 20% podíl v Koenigseggu. Co přesně ale bude cílem nového joint venture, není moc jisté. Tisková zpráva je v tomto docela vágní a pořád se mluví akorát o dosahu na dalších trzích, využití znalostí všech společností, podpoře regionů a podobně.
 
Oba výrobci si od toho např. slibují o trochu větší výrobní počty s důrazem na elektrifikaci. Koenigsegg si myslí, že mu to pomůže i v oblasti jeho hypersportovních automobilů, ale nevíme nic moc konkrétního a ani to, jak to bude spojeno s pozůstatky Saabu. Každopádně to vypadá také na to, že Koenigsegg hodlá vstoupit i na jiné trhy, než jsou hypersporty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala