www.svetmobilne.cz
>
>

Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu

Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
, , aktualita
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
K oblíbeným
reklama
Legendární švédská automobilka Saab nedokázala zdárně přežít první roky nového století a postupně upadala, až v roce 2012 vyhlásila bankrot. Zbytky společnosti tehdy koupil čínský investor Kai Johan Jiang, který dal firmě nové jméno NEVS (National Electric Vehicle Sweden), Švédi totiž neprodali práva na značku Saab. Kai Johan Jiang nicméně už není hlavním majitelem společnosti. Tou se stal čínský developer Evergrande Group, konkrétně tedy jeho zdravotnická divize Evergrande Health Industry Group. Ta nyní vlastní 51 % společnosti, zatímco Kai Johan Jiang má nyní v NEVS menšinový 49% podíl.
 
NEVS 9-3
 
Společnost se chce dále věnovat výrobě elektromobilů, konkrétně vozu vycházejícího z poslední generace Saabu 9-3. NEVS 9-3 tak proti původnímu Saabu dostal elektromotor s příslušnou elektrickou výbavou a jiné logo. Výroba vozu probíhá v Číně v Tchien-ťinu, kde byla postavena nová továrna a produkce zde byla zahájena na začátku prosince 2017. Společnost nyní staví další továrnu v Šanghaji. Některé důležité komponenty se nicméně i nadále vyrábí ve Švédsku v Trollhättanu. Za podíle ve společnosti bylo zatím zaplaceno v přepočtu 430 milionů dolarů, dalších 500 milionů bude doplaceno do konce měsíce. Předpokládá se, že se v budoucnu začne vyrábět i SUV 9-3X, které bylo poprvé ukázáno již v roce 2017.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik