www.svetmobilne.cz
>
>

Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu

Čínský developer koupil většinový podíl v bývalém Saabu
, , aktualita
Švédská automobilka Saab zbankrotovala už před 7 lety a poté putovala do rukou Číňanů. Dostala jméno NEVS a nyní má opět nového majitele. Je jím čínský developer se zaměřením na zdravotnictví.
reklama
Legendární švédská automobilka Saab nedokázala zdárně přežít první roky nového století a postupně upadala, až v roce 2012 vyhlásila bankrot. Zbytky společnosti tehdy koupil čínský investor Kai Johan Jiang, který dal firmě nové jméno NEVS (National Electric Vehicle Sweden), Švédi totiž neprodali práva na značku Saab. Kai Johan Jiang nicméně už není hlavním majitelem společnosti. Tou se stal čínský developer Evergrande Group, konkrétně tedy jeho zdravotnická divize Evergrande Health Industry Group. Ta nyní vlastní 51 % společnosti, zatímco Kai Johan Jiang má nyní v NEVS menšinový 49% podíl.
 
NEVS 9-3
 
Společnost se chce dále věnovat výrobě elektromobilů, konkrétně vozu vycházejícího z poslední generace Saabu 9-3. NEVS 9-3 tak proti původnímu Saabu dostal elektromotor s příslušnou elektrickou výbavou a jiné logo. Výroba vozu probíhá v Číně v Tchien-ťinu, kde byla postavena nová továrna a produkce zde byla zahájena na začátku prosince 2017. Společnost nyní staví další továrnu v Šanghaji. Některé důležité komponenty se nicméně i nadále vyrábí ve Švédsku v Trollhättanu. Za podíle ve společnosti bylo zatím zaplaceno v přepočtu 430 milionů dolarů, dalších 500 milionů bude doplaceno do konce měsíce. Předpokládá se, že se v budoucnu začne vyrábět i SUV 9-3X, které bylo poprvé ukázáno již v roce 2017.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik