Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kodak představil své první dva tablety s Androidem

26.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Archos a Kodak společně uvedou na český trh cenově dostupné tablety, které mají Android Nougat, podporu dvou SIM karet a velmi příznivé cenovky. V nabídce bude sedmi- a desetipalcová varianta.
Kodak v loňském roce představil smartphone Ektra, který spadá do střední třídy a nabízí nadprůměrný fotoaparát spolu s předinstalovaným editačním softwarem. Ačkoliv telefon nedosáhl výrazných prodejních úspěchů, neodradilo to legendární značku od toho, aby se pustila tabletů s vlastním logem. Tentokrát si Kodak domluvil spolupráci s francouzskou společností Archos, sám si tedy tablety nebude navrhovat ani vyrábět. Ponesou ovšem slavné logo Kodak a v nabídce bude kromě konzervativní černé také výrazně žlutá barevná varianta, která je s touto značkou rovněž spojena.
 
 
V čem dalším se budou tablety odlišovat od konkurence? Špičkové fotoaparáty to nejsou, i když kombinaci 8MPx rozlišení vzadu a 2MPx vpředu patří v dané třídě k nadprůměru. Hlavním trumfem jsou předinstalované aplikace pro editaci, sdílení a tisk fotografii. Jinak se jedná o běžné levné tablety s Androidem. Na výběr bude sedmipalcový a desetipalcový model. Menší si vystačí se 7” IPS panelem o rozlišení 1024 x 600 obrazových bodů, 16GB interním úložištěm a baterií o kapacitě jen 2 500 mAh, která je nižší než u většiny smartphonů. Zváděná výdrž 3,5 hodiny na jedno nabití příliš neuchvátí, ve skutečnosti však bude tato hodnota možná ještě nižší. Rozměry tabletu činí 188,4 x 108,2 x 10,6 mm a hmotnost se zastavila na 260 g.

 
Druhý model disponuje 10,1” IPS displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů. Větší úhlopříčka si samozřejmě vyžádala také větší baterii - kapacita 6 000 mAh je na poměry desetipalcových tabletů standardem, v tomto případě by měla vystačit asi na 5,5 hodiny používání. Tato varianta tabletu, která disponuje 32GB úložištěm, má rozměry 261 x 161 x 10,1 mm a hmotnost 500 g. Oba tablety dostaly do vínku čtyřjádrový procesor Mediatek MTK8321, kterému sekunduje 1GB RAM. S výkonem to tedy zrovna slavné nebude Naopak potěší podpora mobilních sítí 2G a 3G, takže uživatelé těchto tabletů nebudou muset spoléhat na dostupnost Wi-Fi. A navíc mohou využívat hned dvě SIM karty, k dispozici je totiž funkcionalita Dual SIM. Operačním systémem se stal Android 7.0 Nougat.
 
 

Dostpnost a ceny

 
Tablety Kodak se budou na českém trhu prodávat od konce června. Sedmipalcová varianta bude stát 2 559 Kč, desetipalcová potom 3 585 Kč.
 
Zdroj: Tisková zpráva Archos/Kodak
reklama