Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kodak láká na další smartphone, představen bude ještě tento měsíc

7.10.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Tradiční značka Kodak se rozhodla podruhé zkusit štěstí v kategorii smartphonů. Ve druhé polovině října odhalení svůj nový fotomobil a na jeho představení láká prvním obrázkem ukazujícím část designu zařízení.
Teaser na nový smartphone od Kodaku se nejprve objevil na oficiálním twitterovém profilu společnosti, ale odtud byl záhy smazán. Následně byl stejný obrázek nalezen i na internetových stránkách Kodakphones.com. Teaser nám toho moc neukazuje, pouze boční stranu údajného smartphonu s fyzickou spouští fotoaparátu, na které se vyjímá logo Kodaku. Z obrázku je patrné, že telefon bude minimálně částečně vyroben z kovu. V pravém horním rohu se potom nachází datum 20. října, kdy bude nové zařízení nejspíš oficiálně představeno. O výbavě připravovaného modelu zatím prakticky nic nevíme, ale můžeme předpokládat důraz na fotografické funkce a použití operačního systému Google Android.

Připomeňme si, že nepůjde o první smartphone, který legendární americká společnost představila. Začátkem roku 2015 jsme se dočkali modelu Kodak IM5 s cenovkou 250 dolarů. Ačkoliv telefon cílí především na šetřivější zákazníky, nabídl na svou kategorii relativně kvalitní 13MPx zadní fotoaparát a řadu softwarových vychytávek pro editaci i sdílení fotografií. Z ostatní výbavy stojí za zmínku 5“ HD displej a osmijádrový procesor od MediaTeku, ale v kombinaci jen s 1GB RAM.

Přesto se první pokus Kodaku na poli smartphonů dočkal velmi vlažného přijetí. Je tedy dost možné, že tentokrát se společnost pokusí jít jinou cestou – nabídnout dražší model a klást ještě větší důraz na kvalitu fotoaparátu, protože právě fotografování máme se značkou Kodak spojené.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama