reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kodak IM5, jednoduchý 5" smartphone s osmijádrem

7.1.2015, Milan Šurkala, aktualita
Kodak je znám zejména ve světě fotografie, nyní ale vstupuje na trh s fotomobilem IM5. S 5" displejem a osmijádrovým procesorem nevypadá špatně, k dispozici je i 13MPx fotoaparát. Přesto má být velmi levný.
Společnost Kodak nezvládla uspět na trhu digitální fotografie a kdysi proslulý výrobce se dnes v podstatě potácí v bankrotu. Některé části společnosti ještě fungují, něco bylo prodáno nebo zrušeno. Nyní doufá, že se částečně uchytí na trhu smartphonů, pro který představila nový model IM5. Hlavním účelem tohoto mobilního telefonu není konkurovat nejlepším smartphonům, ale přinést uživatelsky jednoduchý telefon se solidním výkonem a přitom příznivou cenou.


Kodak IM5


Proto možná překvapí volba velmi silného osmijádrového procesoru s taktem 1,7 GHz. Kodak IM5 má 1 GB paměti RAM, 8 GB vestavěné paměti a slot pro microSDHC karty s kapacitou do 32 GB. Displej má velkou 5" úhlopříčku, nepříliš jasné je ale jeho rozlišení, protože tisková zpráva mluví o HD i Full HD rozlišení. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů a protože Kodak byla vždy firma, která měla co do činění s fotografií, dodávaný software se soustředí zejména na práci s fotografiemi, jejich editaci a sdílení na sociálních sítích. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat, ale připravuje se upgrade na 5.0 Lollipop. Prodej by měl v Evropě začít patrně koncem března za cenu $249, v jiných částech světa se objeví později.

Zdroj: www.kodak.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama
reklama