www.svetmobilne.cz
>
>

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala
, , aktualita
Segway je pozoruhodným dopravním prostředkem, kterému mnozí předpovídali obrovskou budoucnost v dopravě. Tak se ale bohužel nestalo, žádná revoluce se nekonala a po 19 letech výrobce skončí s jeho produkcí.
K oblíbeným
reklama
Vozítko Segway (HT, později PT) se objevilo v roce 2001 a přineslo pozoruhodné stabilizační prvky, díky kterým vzbudilo obrovský zájem veřejnosti, někteří jej považovali dokonce za důležitější objev než Internet. Zájem, či spíše údiv nad technologií, se ale nepovedlo přetavit do komerčního úspěchu. Za 19 let produkce se povedlo prodat 140 tisíc kusů, což sice není nějaký extrémní propadák, ale rozhodně se nejedná o úspěch. Mohla za to i dosti vysoká cena, která obvykle dosahovala okolo 4500 až 5000 USD v USA (v EU přes 8000 EUR, v ČR zhruba 200-250 tisíc, tedy jak za malé auto), většímu rozšíření také nepomohly velké rozměry. Nynější skladnější Ninebot E+ má ceny mnohem nižší, u nás se dá sehnat za cca 70 až 80 tisíc Kč.
 
Policie na Segway
ilustrační foto, autor: Chris Brown / CC BY, přes Wikimedia Commons
 
Poslední Segway PT sjede z výrobních linek v New Hampshire 15. července a společnost propustí 21 zaměstnanců. To ale neznamená konec značky Segway. Pod tímto označením se v Číně produkují elektrické koloběžky a jiné menší dopravní produkty společnosti Ninebot, která Segway koupila v roce 2015. V plánu je i elektricky poháněné křeslo S-Pad. Klasický Segway PT tak zaznamenal větší úspěch jen u bezpečnostních složek nebo v cestovním ruchu pro prohlídky měst a jiných pamětihodností.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G Huawei představilo výkonný 5nm procesor Kirin 9000 s 5G
Huawei představilo nové telefony řady Mate 40 a s tím také nové high-endové procesory Kirin 9000. Ty přináší moderní 5nm technologii výroby, podporu připojení 5G a slibují vysoký výkon překonávající Snapdragon 865+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod Hummer EV: 1000 elektrických koní i krabí chod
Legendární Hummer se vrací s novým pikupem EV. Jak už napovídá název, půjde tentokrát o elektromobil. Bude mít nové akumulátory Ultium, maximální výkon 1000 koní, vzduchové odpružení i možnost krabího chodu.
23.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi 18 let internetu zdarma: stačí jen pojmenovat dítě po operátorovi
Švýcarský telekomunikační operátor Twifi zvolil opravdu netradiční způsob propagace. Uživatelům nabízí internetové připojení zdarma po dobu 18 let, když po něm pojmenují své dítě. A první takové dítě už existuje.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí Tesla uznala chybu, odlétávající nárazníky Modelu 3 jsou minulostí
Není to tak dávno, co další Tesle Model 3 uletěl zadní nárazník při jízdě v dešti. Reklamace tohoto problému byly dosud velmi problematické, ale to se nyní změní. Automobilka uznala chybu a uzná záruční opravy.
22.10.2020, aktualita, Milan Šurkala
SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h SSC Tuatara: nový supersport hravě překonal magických 500 km/h
Společnost SSC připravila nový supersport Tuatara, který překonal hned několik rychlostních rekordů. To nejzásadnější je, že překonal magickou hranici 500 km/h a neměl s tím zrovna nějaké velké problémy.
21.10.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře