www.svetmobilne.cz
>
>

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala
, , aktualita
Segway je pozoruhodným dopravním prostředkem, kterému mnozí předpovídali obrovskou budoucnost v dopravě. Tak se ale bohužel nestalo, žádná revoluce se nekonala a po 19 letech výrobce skončí s jeho produkcí.
K oblíbeným
reklama
Vozítko Segway (HT, později PT) se objevilo v roce 2001 a přineslo pozoruhodné stabilizační prvky, díky kterým vzbudilo obrovský zájem veřejnosti, někteří jej považovali dokonce za důležitější objev než Internet. Zájem, či spíše údiv nad technologií, se ale nepovedlo přetavit do komerčního úspěchu. Za 19 let produkce se povedlo prodat 140 tisíc kusů, což sice není nějaký extrémní propadák, ale rozhodně se nejedná o úspěch. Mohla za to i dosti vysoká cena, která obvykle dosahovala okolo 4500 až 5000 USD v USA (v EU přes 8000 EUR, v ČR zhruba 200-250 tisíc, tedy jak za malé auto), většímu rozšíření také nepomohly velké rozměry. Nynější skladnější Ninebot E+ má ceny mnohem nižší, u nás se dá sehnat za cca 70 až 80 tisíc Kč.
 
Policie na Segway
ilustrační foto, autor: Chris Brown / CC BY, přes Wikimedia Commons
 
Poslední Segway PT sjede z výrobních linek v New Hampshire 15. července a společnost propustí 21 zaměstnanců. To ale neznamená konec značky Segway. Pod tímto označením se v Číně produkují elektrické koloběžky a jiné menší dopravní produkty společnosti Ninebot, která Segway koupila v roce 2015. V plánu je i elektricky poháněné křeslo S-Pad. Klasický Segway PT tak zaznamenal větší úspěch jen u bezpečnostních složek nebo v cestovním ruchu pro prohlídky měst a jiných pamětihodností.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily McDonald's už u svých restaurací postavil 20 nabíječek pro elektromobily
Řetězec fastfoodových restaurací McDonald's myslí na elektromobilitu a v ČR ve spolupráci s ČEZem postavil už 20 nabíjecích stojanů. Díky tomu si zákazníci mohou během jídla dobít akumulátor svého vozu a prodloužit dojezd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž Garmin uvádí solární chytré hodinky, některé mají nekonečnou výdrž
V nabídce Garminu se objevily troje nové chytré hodinky se solárním nabíjením, které může prodloužit jejich výdrž. Jde o fenix 6/6S Pro Solar, tactix Delta Solar a Instinct Solar. V případě těch posledních lze dosáhnout na nekonečnou výdrž.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz Qualcomm Snapdragon 865 Plus: nový procesor běží na 3,1 GHz
V posledních týdnech se začalo mluvit o tom, že se má přeci jen objevit výše taktovaná verze procesoru Qualcomm Snapdragon 865 Plus. Tak se i skutečně stalo a tento procesor běží na nebývale vysokém taktu 3,1 GHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback Audi ukázala elektrické SUV Q4 Sportback
Automobilka Audi chce dále rozšiřovat nabídku svých elektromobilů a představila koncept nového elektrického SUV. Jde o Q4 Sportback e-tron, které bude sportovnější variantou modelu Q4 e-tron.
8.7.2020, aktualita, Milan Šurkala
BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné BMW začíná s příplatkovými funkcemi za předplatné
Auta se čím dál tím více stávají službou a vidět je to především u výrobců prémiových vozů. Automobilka BMW tak je jednou z těch, která začíná s nabízením funkcí za příplatek ve formě pravidelného předplatného.
7.7.2020, aktualita, Milan Šurkala