www.svetmobilne.cz
>
>

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala

Klasický Segway po 19 letech končí, revoluce v dopravě se nekonala
, , aktualita
Segway je pozoruhodným dopravním prostředkem, kterému mnozí předpovídali obrovskou budoucnost v dopravě. Tak se ale bohužel nestalo, žádná revoluce se nekonala a po 19 letech výrobce skončí s jeho produkcí.
K oblíbeným
reklama
Vozítko Segway (HT, později PT) se objevilo v roce 2001 a přineslo pozoruhodné stabilizační prvky, díky kterým vzbudilo obrovský zájem veřejnosti, někteří jej považovali dokonce za důležitější objev než Internet. Zájem, či spíše údiv nad technologií, se ale nepovedlo přetavit do komerčního úspěchu. Za 19 let produkce se povedlo prodat 140 tisíc kusů, což sice není nějaký extrémní propadák, ale rozhodně se nejedná o úspěch. Mohla za to i dosti vysoká cena, která obvykle dosahovala okolo 4500 až 5000 USD v USA (v EU přes 8000 EUR, v ČR zhruba 200-250 tisíc, tedy jak za malé auto), většímu rozšíření také nepomohly velké rozměry. Nynější skladnější Ninebot E+ má ceny mnohem nižší, u nás se dá sehnat za cca 70 až 80 tisíc Kč.
 
Policie na Segway
ilustrační foto, autor: Chris Brown / CC BY, přes Wikimedia Commons
 
Poslední Segway PT sjede z výrobních linek v New Hampshire 15. července a společnost propustí 21 zaměstnanců. To ale neznamená konec značky Segway. Pod tímto označením se v Číně produkují elektrické koloběžky a jiné menší dopravní produkty společnosti Ninebot, která Segway koupila v roce 2015. V plánu je i elektricky poháněné křeslo S-Pad. Klasický Segway PT tak zaznamenal větší úspěch jen u bezpečnostních složek nebo v cestovním ruchu pro prohlídky měst a jiných pamětihodností.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení Chcete létat na koštěti jako v Harry Potterovi? Brazilci mají jezdící řešení
Na světě je mnoho fanoušků Harryho Pottera a nemálo z nich by chtělo, aby se věci z filmů a knih staly realitou. Pokud jde o létající košťata, Brazilci přišli s alternativou. Nabídnou jezdící košťata na základě elektrických jednokolek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem Součástky do iPhone 12 Pro vyjdou na 406 USD, nejdražší je 5G modem
Nedávno přišly na trh nové telefony Apple iPhone 12 Pro a už tu máme první odhady toho, kolik stojí součástky do něj. iPhone 12 Pro dle nich vyjde na $406 a zdaleka nejdražší je 5G modem od Qualcommu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12 Samsung uvedl low-endové Galaxy A02s a A12
Samsung přichází na český trh se dvěma novými low-endovými telefony Galaxy A02s a Galaxy A12. Oba dva dostanou 6,5" displej s HD+ rozlišením, 8jádrový procesor, velký 5000mAh akumulátor a slot pro microSD kartu.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii Smartphone POCO M3 slibuje 5denní výdrž na baterii
Nový smartphone POCO M3 disponuje Full HD displejem a obřím 6000mAh akumulátorem, který dle výrobce slibuje až 5denní výdrž. Potěší i prodejní cena, která se má pohybovat mezi 4000 až 4500 Kč.
26.11.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3 Tesla opět připouští hatchback pro Evropu, nejspíš z Modelu 3
Elon Musk při návštěvě Evropy připustil, že by dávalo smysl vyvinout levnější elektrický hatchback. V Evropě jsou hatchbacky úspěšnější než sedany a Tesla by tak mohla mít přímější konkurenci např. Volkswagenu ID.3.
25.11.2020, aktualita, Milan Šurkala