www.svetmobilne.cz
>
>

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod
, , aktualita
Segaway-Ninebot přichází s novým elektrickým vozítkem, které se dokáže samo balancovat a jezdit tak po dvou kolech. Jmenuje se S-Pod a jde v podstatě o jakési dvoukolové křeslo. Dokáže upalovat rychlostí až 40 km/h.
K oblíbeným
reklama
Vozítka Segway jsou dnes už takřka synonynem pro nejrůznější balanční vozítka. Nabídka se navíc v budoucnu rozšíří o další produkty. Na CES 2020 totiž bude ukázán prototyp Segway S-Pod, což bude balanční křeslo na dvou kolech (s třetím kolečkem vepředu, na kterém bude stát, když nebude používáno). Komu se tak nechce stát jako u tradičního Segwaye, může využít i pohodlnější křeslo, ve kterém bude sedět. Jak se takovému dopravnímu prostředku bude říkat, je otázkou. V tomto případě se totiž asi nebude používat název spojovaný se způsobem pohonu, neboť "elektrické křeslo" nevzbuzuje zrovna příjemné asociace.
 
Segway S-Pod
 
Novinka váží 150 kg a dokáže jet rychlostí až 40 km/h. To už je poměrně vysoká rychlost a jako i u jiných těchto dopravních pomůcek, bude potřeba si už dávat větší pozor, aby se nestala nějaká nehoda. Kapacita akumulátoru by měla postačit na ujetí vzdálenosti 70 km. Využití se plánuje např. na letištích, zábavních parcích nebo obchodech.
 
NineBot KickScooter Air T15
 
Vedle toho bude představena i elektrická koloběžka NineBot KickScooter Air T15. Ta vyvine maximální rychlost 20 km/h díky 300W motoru a využije 144Wh akumulátor. Ten by měl stačit na ujetí 15 km a nabít by se měl za 2,5 hodiny. Výrobce slibuje, že by měl vyjet 15% stoupání bez výrazného snížení rychlosti a díky standardu IPX5 by mu neměl vadit ani déšť. Samozřejmostí bude možnost poskládat koloběžku pro zmenšení rozměrů pro její přepravu. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $699.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala