www.svetmobilne.cz
>
>

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod
, , aktualita
Segaway-Ninebot přichází s novým elektrickým vozítkem, které se dokáže samo balancovat a jezdit tak po dvou kolech. Jmenuje se S-Pod a jde v podstatě o jakési dvoukolové křeslo. Dokáže upalovat rychlostí až 40 km/h.
K oblíbeným
reklama
Vozítka Segway jsou dnes už takřka synonynem pro nejrůznější balanční vozítka. Nabídka se navíc v budoucnu rozšíří o další produkty. Na CES 2020 totiž bude ukázán prototyp Segway S-Pod, což bude balanční křeslo na dvou kolech (s třetím kolečkem vepředu, na kterém bude stát, když nebude používáno). Komu se tak nechce stát jako u tradičního Segwaye, může využít i pohodlnější křeslo, ve kterém bude sedět. Jak se takovému dopravnímu prostředku bude říkat, je otázkou. V tomto případě se totiž asi nebude používat název spojovaný se způsobem pohonu, neboť "elektrické křeslo" nevzbuzuje zrovna příjemné asociace.
 
Segway S-Pod
 
Novinka váží 150 kg a dokáže jet rychlostí až 40 km/h. To už je poměrně vysoká rychlost a jako i u jiných těchto dopravních pomůcek, bude potřeba si už dávat větší pozor, aby se nestala nějaká nehoda. Kapacita akumulátoru by měla postačit na ujetí vzdálenosti 70 km. Využití se plánuje např. na letištích, zábavních parcích nebo obchodech.
 
NineBot KickScooter Air T15
 
Vedle toho bude představena i elektrická koloběžka NineBot KickScooter Air T15. Ta vyvine maximální rychlost 20 km/h díky 300W motoru a využije 144Wh akumulátor. Ten by měl stačit na ujetí 15 km a nabít by se měl za 2,5 hodiny. Výrobce slibuje, že by měl vyjet 15% stoupání bez výrazného snížení rychlosti a díky standardu IPX5 by mu neměl vadit ani déšť. Samozřejmostí bude možnost poskládat koloběžku pro zmenšení rozměrů pro její přepravu. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $699.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED Nový Apple iPad Pro dostává procesor M1, až 2TB úložiště a mini-LED
Apple představil novou generaci tabletů iPad Pro. Z již tak hodně svižných tabletů se staly ještě větší rychlíci díky procesoru Apple M1. Máme zde minimálně 8 GB RAM, USB 4 s podporou Thunderboltu a větší verze má i displej s mini-LED.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech Vážná nehoda Tesly: vůz, který nikdo neřídil, skončil v plamenech
Ve Spojených státech se stala kuriózní nehoda vozu Tesla. Automobil neměl nikoho na sedadle řidiče a ve vysoké rychlosti to napálil do stromu. Tam se po nárazu vznítil a dva pasažéři vozu to nepřežili.
19.4.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD Apple iPhone 11 Pro s posunutým logem se prodal za 2700 USD
Výrobní vada nemusí být vždy jen ke škodě. V případě telefonu Apple iPhone 11 Pro totiž paradoxně výrazně zvýšila cenu telefonu. Ten měl na zadní straně špatně umístěné logo nakousnutého jablka.
14.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko Softwarový bug může z elektrického Fordu Mustang Mach-E udělat velké těžítko
Přemíra elektroniky a softwaru dokáže potrápit nejednoho majitele takového produktu. Elektromobily Ford Mustang Mach-E se tak mohou stát velkými těžítky kvůli softwarové chybě. Přestože je hlavní akumulátor nabitý, auto "nemá šťávu".
9.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře