www.svetmobilne.cz
>
>

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod
, , aktualita
Segaway-Ninebot přichází s novým elektrickým vozítkem, které se dokáže samo balancovat a jezdit tak po dvou kolech. Jmenuje se S-Pod a jde v podstatě o jakési dvoukolové křeslo. Dokáže upalovat rychlostí až 40 km/h.
K oblíbeným
reklama
Vozítka Segway jsou dnes už takřka synonynem pro nejrůznější balanční vozítka. Nabídka se navíc v budoucnu rozšíří o další produkty. Na CES 2020 totiž bude ukázán prototyp Segway S-Pod, což bude balanční křeslo na dvou kolech (s třetím kolečkem vepředu, na kterém bude stát, když nebude používáno). Komu se tak nechce stát jako u tradičního Segwaye, může využít i pohodlnější křeslo, ve kterém bude sedět. Jak se takovému dopravnímu prostředku bude říkat, je otázkou. V tomto případě se totiž asi nebude používat název spojovaný se způsobem pohonu, neboť "elektrické křeslo" nevzbuzuje zrovna příjemné asociace.
 
Segway S-Pod
 
Novinka váží 150 kg a dokáže jet rychlostí až 40 km/h. To už je poměrně vysoká rychlost a jako i u jiných těchto dopravních pomůcek, bude potřeba si už dávat větší pozor, aby se nestala nějaká nehoda. Kapacita akumulátoru by měla postačit na ujetí vzdálenosti 70 km. Využití se plánuje např. na letištích, zábavních parcích nebo obchodech.
 
NineBot KickScooter Air T15
 
Vedle toho bude představena i elektrická koloběžka NineBot KickScooter Air T15. Ta vyvine maximální rychlost 20 km/h díky 300W motoru a využije 144Wh akumulátor. Ten by měl stačit na ujetí 15 km a nabít by se měl za 2,5 hodiny. Výrobce slibuje, že by měl vyjet 15% stoupání bez výrazného snížení rychlosti a díky standardu IPX5 by mu neměl vadit ani déšť. Samozřejmostí bude možnost poskládat koloběžku pro zmenšení rozměrů pro její přepravu. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $699.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
26.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala