Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Segway ukázal balanční křeslo S-Pod

5.1.2020, Milan Šurkala, aktualita
Segaway-Ninebot přichází s novým elektrickým vozítkem, které se dokáže samo balancovat a jezdit tak po dvou kolech. Jmenuje se S-Pod a jde v podstatě o jakési dvoukolové křeslo. Dokáže upalovat rychlostí až 40 km/h.
Vozítka Segway jsou dnes už takřka synonynem pro nejrůznější balanční vozítka. Nabídka se navíc v budoucnu rozšíří o další produkty. Na CES 2020 totiž bude ukázán prototyp Segway S-Pod, což bude balanční křeslo na dvou kolech (s třetím kolečkem vepředu, na kterém bude stát, když nebude používáno). Komu se tak nechce stát jako u tradičního Segwaye, může využít i pohodlnější křeslo, ve kterém bude sedět. Jak se takovému dopravnímu prostředku bude říkat, je otázkou. V tomto případě se totiž asi nebude používat název spojovaný se způsobem pohonu, neboť "elektrické křeslo" nevzbuzuje zrovna příjemné asociace.
 
Segway S-Pod
 
Novinka váží 150 kg a dokáže jet rychlostí až 40 km/h. To už je poměrně vysoká rychlost a jako i u jiných těchto dopravních pomůcek, bude potřeba si už dávat větší pozor, aby se nestala nějaká nehoda. Kapacita akumulátoru by měla postačit na ujetí vzdálenosti 70 km. Využití se plánuje např. na letištích, zábavních parcích nebo obchodech.
 
NineBot KickScooter Air T15
 
Vedle toho bude představena i elektrická koloběžka NineBot KickScooter Air T15. Ta vyvine maximální rychlost 20 km/h díky 300W motoru a využije 144Wh akumulátor. Ten by měl stačit na ujetí 15 km a nabít by se měl za 2,5 hodiny. Výrobce slibuje, že by měl vyjet 15% stoupání bez výrazného snížení rychlosti a díky standardu IPX5 by mu neměl vadit ani déšť. Samozřejmostí bude možnost poskládat koloběžku pro zmenšení rozměrů pro její přepravu. Pokud jde o cenu, tak ta byla stanovena na $699.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama