Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Kia e-Soul dostane 150 kW a 64kWh akumulátor

30.11.2018, Milan Šurkala, aktualita
Kia představila novou generaci Soulu, který bude pro evropský kontinent k dispozici pouze ve své elektrické verzi e-Soul. Novinka bude mít velmi výkonný 150kW elektromotor a solidní 64kWh akumulátor.
Společnost Kia představuje třetí generaci svého SUV Soul. Ta přináší zejména na přídi o něco agresivnější design. Zatímco v USA bude k dispozici i s přeplňovaným benzínovým motorem 1.6 s výkonem 150 kW a dvojspojkovou převodovkou nebo atmosférickým dvoulitrem se 109 kW a manuálem nebo CVT převodovkou, Evropa bude mít jedinou verzi. Tou bude e-Soul, tedy elektrická varianta. Na spalovací motor tak u nás zapomeňte.
 
Kia e-Soul
 
klikněte pro zvětšení
 
Pohonné ústrojí bude převzato ze silnější verze SUV Kia Niro. Těšit se tak můžeme na hodně vysoký výkon 150 kW a maximální točivý moment 395 Nm. Dostane 64kWh Li-Pol baterii, která vozu konečně nabídne také rozumný dojezd (stávající verze se svými 250 km není zrovna žádný zázrak). Hodnotu pro e-Soul zatím Kia neuvedla, ale e-Niro se stejným motorem a akumulátorem má stanoven dojezd 485 km dle nové normy WLTP.
 
Kia e-Soul
 
Podporováno je i rychlé nabíjení pomocí CCS. K dispozici jsou jízdní režimy Eco, Comfort, Sport a Eco+, které upravují chování motoru, styl rekuperace i možnosti topení a klimatizace. Režimy také mohou omezit maximální rychlost vozu.
 
Kia e-Soul
 
klikněte pro zvětšení
 
Vůz bude vybaven 17palcovými koly a vevnitř najdeme velkou 10,25" dotykovou obrazovku. Samozřejmostí je dnes už podpora Bluetooth a technologií Apple CarPlay nebo Android Auto. Audio systém nabídne 6 reproduktorů a k dispozici je také tempomat se stop-and-go funkcí pro jízdu v zácpě.
 
Kia e-Soul
 
klikněte pro zvětšení
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama