Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Je tohle 6,1" iPhone? Podívejte se na první rendery

2.6.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Po internetu kolují rendery, které by měly ukázat jeden z chystaných letošních iPhonů. Tento skleněný model by měl navázat na iPhone 8, ale nabídne 6,1" LCD displej s výřezem ve stylu iPhonu X.
Apple pro letošní rok patrně chystá až čtyři nové smartphony. Kromě malého iPhonu SE 2 a dvou nástupců iPhonu X s 5,8" a 6,5" úhlopříčkou se můžeme těšit na cenově dostupnější model, který volně naváže na loňský iPhone 8. Podle dřívějších spekulací bude poslední jmenovaná novinka vybavena 6,1" LCD displejem a dostupná by měla také ve variantě Dual SIM (tzn. podpora dvou SIM karet), a to jako vůbec první telefon s jablečným logem. Nyní podobu tohoto iPhonu přinesl známý twitterový účet @OnLeaks ve spolupráci s blogem MySmartPrice.
 
Obrázky a videa ukazují rendery, které by měly být vytvořeny na základě dostupných technických specifikací. Nutno dodat, že @OnLeaks je poměrně spolehlivý zdroj a v minulosti nás poměrně přesně informoval o podobě celé řady chystaných smartphonů, ale v některých případech se tak úplně netrefil. Uvidíme, jak to dopadne v případě nového iPhonu...
 
 
Na renderech můžeme spatřit smartphone se známým „sendvičovým“ designem, který kombinuje skleněnou přední i zadní stranu s kovovým rámem. Celkově se novinka svými tvary velmi podobá současnému iPhonu X, ale to zdaleka není jediný společný znak. Přední stranu ttoiž zabírá displej s výřezem v horní části a poměrem stran 19,5:9. Nepůjde ovšem o OLED panel, ale levnější LCD. Pod displejem potom chybí známé tlačítko, které zároveň sloužilo jako čtečka otisků prstů Touch ID. Místo toho by nový iPhone mohl k zabezpečení používat technologii rozpoznání obličeje Face ID.
 
 
Na zadní straně si kromě známého loga Applu můžeme všimnout, že telefon disponuje pouze jedním fotoaparátem namísto duálního. Objektiv navíc ze zad výrazně vystupuje, takže uživatel by si měl dávat pozor především při pokládání telefonu na stůl. Tloušťka telefonu (bez vystupujícího fotoaparátu) by měla činit 8,3 mm, takže novinka bude nepatrně tlustší než iPhone X měřící 7,7 mm. Pokud navíc přičteme také modul fotoaparátu, stoupne tloušťka připravovaného zařízení na 9,8 mm. Na délku novinka údajně měří 150,9 mm a šířka by se měla zastavit na 76,5 mm.
 
 
6,1" iPhone bude nejspíš představen po boku dalších novinek na podzimní tiskové konferenci Applu. Všechny telefony by měly disponovat novým procesorem Apple A12 a podporovat bezdrátové nabíjení.
 


reklama