Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jde to i bez ošklivého výřezu. Xiaomi Mi Mix 2s ukazuje svůj design

19.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Xiaomi už příští týden představí další ze svých skoro bezrámečkových smartphonů Mi Mix. Ještě předtím čínský výrobce zveřejnil několik propagačních snímků, ve kterých ukazuje takřka celou přední stranu zařízení.
Xiaomi Mi Mix před dvěma lety přineslo revoluci, jednalo se totiž o jeden z prvních smartphonů na trhu, který si (i přes výhrady) zasloužil označení bezrámečkový. Nyní je čas na již třetí model, který patrně ponese označení Xiaomi Mi Mix 2s. K jeho oficiálnímu představení dojde 27. března v Šanghaji a k této příležitosti si čínský výrobce pro své domácí fanoušky připravil soutěž o výlet do francouzské galerie moderního umění Centre Georges Pompidou, kde budou vystaveny i všechny tři smartphony z řady Mi Mix. Spolu s tím bylo zveřejněno i několik plakátu, na kterých se nachází čínsko-kanadský zpěvák Kris Wu držící dosud nepředstavený model Mi Mix 2s.
 
 
Z obrázků je patrné, že Xiaomi bude pokračovat v designové filozofii nastolené předchozími modely. Byly také vyvráceny předchozí spekulace, že by telefon přední kamerku umístěnou v pravém horním rohu displeje. Zobrazovací panel zůstane nenarušen výřezem, místo toho nalezneme bradu v jeho spodní části, kde bude umístěna mimo jiné přední kamerka. Telefonní reproduktor nejspíš bude opět schovaný přímo pod displejem.
 
Xiaomi Mi Mix 2s by mělo být podle dřívějších informací vybaveno 6,01" OLED displejem s poměrem stran 18:9, procesorem Qualcomm Snapdragon 845, 8GB operační pamětí, 256GB interním úložištěm a duálním zadním fotoaparátem využívajícím senzor Sony IMX363. Otazník prozatím visí nad čtečkou otisků prstů ukrytou v displeji, neboť podle některých náznaků by telefon mohl touto technologií disponovat, ale klidně může jít jen o designový prvek uživatelského rozhraní.
 


reklama