Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iOS 11.3.1 může způsobit bleskurychlé vybíjení iPhonů

7.5.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Aktualizace na iOS 11.3.1 měla především opravovat chyby způsobené předchozí verzí, ale ukazuje se, že některé majitele iPhonů ještě více rozčílila. Systém totiž může způsobit velmi rychlé vybíjení baterie a zahřívání telefonu.
iOS postupně ztrácí pověst perfektně odladěného systému s minimem chyb. V poslední době se totiž zdá, že každá vydaná verze sice opravuje některé problémy předchůdců, ale zároveň přináší nové. Příkladem je iOS 11.3, které způsobilo komplikace majitelům iPhonů 8 s neoriginálním displejem. Apple problém poměrně rychle vyřešil v iOS 11.3.1, které neobsahuje prakticky žádné nové funkce, ale opravuje problém s displejem. Jak ovšem ukazují desítky stížnosti na Twitteru či komunitních stránkách podpory Applu, aktualizace s sebou přináší pro změnu jiný problém. A tentokrát se týká baterie.
 
 
Majitelé různých modelů iPhonů zaznamenali, že s iOS 11.3.1 se baterie v zařízení vybíjí rapidně rychleji. Jeden z uživatelů uvádí, že za 25 minut klesl ukazatel ze 100 % na 77 %. Jiný zaznamenal dokonce vybití z 58 na 7 % během pouhých 3 minut. Stav nabití baterie tedy majitele dotčeného zařízení klesal doslova před očima, každých několik vteřin o jednu sekundu. S tím vším je spojeno také přehřívání, které pochopitelně představuje bezpečnostní riziko a může poškodit také jiné komponenty v telefonu. Problém se přitom objevuje i u telefonů, které mají podle systému baterii v nejlepší kondici. V ještě ojedinělých případech dokonce přestane fungovat nabíjení.
 
Zdá se, že problém postihuje některé majitele iPhonů, zatímco iPadů se patrně vůbec netýká. Apple se zatím k chybě nevyjádřil, ale můžeme očekávat, že ji opraví v budoucí verzi svého operačního systému, ať už půjde o iOS 11.3.2 nebo iOS 11.4. Hlavně, aby aktualizace nepřinesla ještě další potíže...
 
Zdroj: Forbes.com


reklama