reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Hyundai ukazuje koncept vodíkového nákladního auta

, , aktualita
Hyundai ukazuje koncept vodíkového nákladního auta
Hyundai je jednou z mála automobilek, které vedle hybridních a elektrických akumulátorových vozů vyrábí také auta na vodík. Nyní ukázala skicu nového vodíkového nákladního auta, které na sebe nenechá dlouho čekat.
Hyundai ukazuje koncept vodíkového nákladního auta
Zatímco svět dnes přechází na elektrický pohon automobilů s energií uloženou v lithiových akumulátorech, některé automobilky se snaží vyvíjet i automobily na vodíkový pohon. Mezi nimi najdeme např. Toyotu a Hondu, drápky ale hodně vystrkuje i Hyundai. A právě tato automobilka vedle reálně vyráběných vodíkových aut i některých dalších konceptů představila také koncept vodíkového nákladního auta.
 
Vodíkový náklaďák Hyundai
 
To bude poháněno rovněž na elektřinu, její výrobu ale zajistí palivový článek pracující s vodíkem jako palivem. Výrobce zapracoval na aerodynamice, takže má optimalizován přechod kabiny do nástavby, má speciální spoilery i krytí boku auta. Už tradičně se využilo modré barvy některých prvků zdůrazňující dynamiku i netradiční pohon. Na IAA 2018 (koná se od 20. září) Hyundai představí plány pro vodíkovou budoucnost a zveřejní také nějaké údaje ke konceptu. Zatím jen víme, že by se nový vodíkový náklaďák měl objevit už v příštím roce.
 
Jedním z dalších důležitých počinů automobilky Hyundai je vývoj autonomních technologií. Z posledních úspěchů je to 40km cesta mezi městy Uiwang a Incheon s autonomním nákladním autem Hyundai Xcient.