www.svetmobilne.cz
>
>

Hummer se možná vrátí jako elektromobil

Hummer se možná vrátí jako elektromobil
, , aktualita
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
K oblíbeným
reklama
Hummer H1 bylo terénní auto, které původem vzniklo z armádního Humvee, později se představily i modernější verze H2 a H3. Svého času byl HUmmer dost populární, a to i přesto, že jeho spotřeba byla enormní a možná, že právě proto. Majitel ukázal, že na to má. Největší prodejní úspěch nastal v roce 2006, kdy bylo prodáno přes 71,5 tisíce těchto aut, jenže poté cena pohonných hmot ryche rostla, vlastnictví Hummeru už nebylo tak moc "cool" a prodeje padaly. V roce 2008 už to bylo méně než 30 tisíc, rok 2009 se dostal už pod 10 tisíc a značka zbankrotovala. V roce 2010 pak prodala své poslední 4 tisíce vozů. General Motors nicméně zvažuje, že se Hummer vrátí na trh.
 
Koncept Hummer HX
 
koncept Hummer HX z roku 2008
 
Nebyl by to však Hummer tak, jak jej známe. Pokud se objeví, hovoří se o výborné průchodnosti terénem, nicméně místo objemných spalovacích motorů by se do nich začaly montovat elektromotory. Výhodou by bylo to, že elektromotor má vysoký točivý moment obvykle s dosti plochou křivkou výkonu, což je pro terénní vůz výhoda. Také lze mít elektromotorů více a snáze distribuovat točivý moment pro jednotlivá kola. V neposlední řadě velký a těžký akumulátor může snížit těžiště vozu a potlačit tak tendenci k převrácení, nicméně zde je nutno počítat s tím, že si vůz musí současně zachovat vysokou světlou výšku a akumulátor také musí být extrémně dobře chráněný (u off-roadu obzvlášť). Tento vůz by pak mohl konkurovat elektrickému pickupu a SUV od Rivianu.
 
Každopádně toto vše je jen ve stadiu úvah a samo GM říká, že se elektrický Hummer ani nemusí nikdy představit. GM jako takové má novou elektrickou platformu BEV3, na které chce postavit 20 nových elektromobilů do roku 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala