www.svetmobilne.cz
>
>

Hummer se možná vrátí jako elektromobil

Hummer se možná vrátí jako elektromobil
, , aktualita
Velká terénní auta Hummer se už nějaký ten pátek nevyrábí, společnost GM nicméně zvažuje, že značku vrátí na světlo tohoto světa. Mohla by totiž vyrábět velké terénní elektromobily a zatopit např. Rivianu.
K oblíbeným
reklama
Hummer H1 bylo terénní auto, které původem vzniklo z armádního Humvee, později se představily i modernější verze H2 a H3. Svého času byl HUmmer dost populární, a to i přesto, že jeho spotřeba byla enormní a možná, že právě proto. Majitel ukázal, že na to má. Největší prodejní úspěch nastal v roce 2006, kdy bylo prodáno přes 71,5 tisíce těchto aut, jenže poté cena pohonných hmot ryche rostla, vlastnictví Hummeru už nebylo tak moc "cool" a prodeje padaly. V roce 2008 už to bylo méně než 30 tisíc, rok 2009 se dostal už pod 10 tisíc a značka zbankrotovala. V roce 2010 pak prodala své poslední 4 tisíce vozů. General Motors nicméně zvažuje, že se Hummer vrátí na trh.
 
Koncept Hummer HX
 
koncept Hummer HX z roku 2008
 
Nebyl by to však Hummer tak, jak jej známe. Pokud se objeví, hovoří se o výborné průchodnosti terénem, nicméně místo objemných spalovacích motorů by se do nich začaly montovat elektromotory. Výhodou by bylo to, že elektromotor má vysoký točivý moment obvykle s dosti plochou křivkou výkonu, což je pro terénní vůz výhoda. Také lze mít elektromotorů více a snáze distribuovat točivý moment pro jednotlivá kola. V neposlední řadě velký a těžký akumulátor může snížit těžiště vozu a potlačit tak tendenci k převrácení, nicméně zde je nutno počítat s tím, že si vůz musí současně zachovat vysokou světlou výšku a akumulátor také musí být extrémně dobře chráněný (u off-roadu obzvlášť). Tento vůz by pak mohl konkurovat elektrickému pickupu a SUV od Rivianu.
 
Každopádně toto vše je jen ve stadiu úvah a samo GM říká, že se elektrický Hummer ani nemusí nikdy představit. GM jako takové má novou elektrickou platformu BEV3, na které chce postavit 20 nových elektromobilů do roku 2023.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala