www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei Y9 (2018): čtyři oči pro rozostřené pozadí

Huawei Y9 (2018): čtyři oči pro rozostřené pozadí
, , aktualita
Huawei na thajském trhu představil smartphone střední třídy Y9 (2018). Nejedná se ovšem o úplnou novinku, při pohledu na výbavu totiž zjistíte, že sdílí skoro všechny komponenty s modelem Mate 10 Lite, jen má větší baterii a novější Android.
reklama
Huawei pokračuje ve své podivné strategii představování stejných nebo podobných modelů pod různými názvy a značkami. Na thajský trh byl v těchto dnech uveden Huawei Y9 (2018), tedy vůbec nejvyšší model z cenově dostupné řady Y. Aby si ovšem čínský výrobce nejspíš ušetřil práci, použil jako základ komponenty ze svého dřívějšího telefonu Huawei Mate 10, který se prodává také na českém trhu. Nejedná se ovšem o zcela totožné modely lišící se jen názvem, rozdíl nalezneme nejen u několika položek výbavy, ale také v případě designu. Huawei Y9 (2018) si ponechal kovové tělo a displej s relativně tenkými rámečky, ale na zadní straně nelze přehlédnout otočení a přesunutí modulu duálního fotoaparátu do levého horního  rohu.
 
 
Huawei Y9 (2018) je vybaven 5,93" IPS displejem s rozlišením 2160 x 1080 pixelů (Full HD+) a poměrem stran 18:9, které čínský výrobce používá snad u všech svých nedávných modelů. Ničím neznámým není ani osmijádrový procesor Kirin 659, který je v tomto případě kombinován se 3GB RAM a 32GB interním úložištěm rozšířitelným pomocí microSD karty. Huawei rozhodně nešetřil fotoaparáty a u modelu Y9 (2018) použil hned čtyři. Na zadní straně se jedná o 16MPx primární, který je doplněn o 2MPx sekundární pro snímky s efektem rozostřeného pozadí. nad displejem potom nalezneme 13MPx snímač, který je opět doplněn o 2MPx pomocný se stejnou funkcí jako vzadu.
 
I přes tloušťku jen 7,9 mm se povedlo do kovového těla vtěsnat baterii o velmi slušné kapacitě 4 000 mAh, který by mohla stačit na dva i více dnů používání bez potřeby nabíječky. To je první rozdíl ve výbavě oproti modelu Mate 10 Lite, který dostal do vínku jen 3340mAh baterii. Dalším trumfem v rukávu je předinstalovaný operační systém Android 8.0 Oreo s EMIUI 8.0, v Mate 10 Lite totiž nalezneme ještě starší Nougat. Na druhou stranu však tuto ztrátu na Y9 (2018) může dohnat prostřednictvím softwarové aktualizace.
 
Huawei Y9 (2018) byl oznámen v modré, černé a zlaté barevné variantě. Podrobnosti o ceně ani dostupnosti prozatím zveřejněny nebyly. Novinka však patrně nebude stát mnoho, ale bude určena jen pro vybrané trhy, kde se ještě neprodává Huawei Mate 10 Lite. To znamená, že dostupnost v České republice je krajně nepravděpodobná.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala