Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei Watch 2 2018 oficiálně: hlavní novinkou je podpora LTE

2.6.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei v tichosti představil nový model chytrých hodinek s Wear OS. Jedná se o omlazené Huawei Watch 2, které přicházejí ve variantě s podporou LTE i bez něj, a dále také s nanoSIM slotem či virtuální eSIM.
Podle statistik za první čtvrtletí letošního roku byl Huawei s 6% tržním podílem pátým největším výrobcem nositelné elektroniky (wearables), tedy chytrých hodinek a náramků – hned za značkami Apple, Xiaomi, Fitbit a Garmin. Kromě několika modelů fitness náramků má čínský výrobce v nabídce také chytré hodinky s jednoduchým názvem Huawei Watch. V loňském roce byla představena už druhá generace, která se nyní dočkala mírného vylepšení. Výsledkem jsou Huawei Watch 2 (2018), které byste ovšem od původních modelu Watch 2 nejspíš nerozpoznali, přesto se pár rozdílů najde.
 
 
Nové chytré hodinky podporují LTE (4G), které ve srovnání s 3G nabídne znatelné zrychlení. Pokud se rozhodnete pro variantu s mobilními sítěmi, můžete dostat model s fyzickým slotem nanoSIM nebo podporou virtuálních eSIM. Na evropských trzích se nejspíš objeví hlavně první varianta, neboť mobilní operátoři se zatím do eSIM příliš nehrnou. V nabídce ovšem nalezneme také variantu bez podpory mobilních sítí, která se vyznačuje znatelně nižší cenou. A také delší výdrží baterie, neboť LTE je pořádným žroutem. Při jeho zapnutí vydrží 420mAh baterie přibližně celý den na jedno nabití, ale pokud vypnete mobilní sítě, hned se výdrž prodlouží o dalších 12 hodin.
 
 
Jinak jsou Huawei Watch 2 (2018) svou výbavou shodné s loňským předchůdcem. Na uživatele proto čeká kulatý 1,2" OLED displej s rozlišením 320 x 320 pixelů a dva roky starý procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100 spolu se 768MB RAM a 4GB vnitřním úložištěm. Díky podpoře NFC jsou hodinky připraveny na mobilní bezkontaktní platby – na čínském trhu jde o systémy Huawei Pay, AliPay a platby přes chatovací aplikaci WeChat. K dispozici je samozřejmě celá řada senzorů, které umožňují neustále zaznamenávat pohybové aktivity, spánek či zdravotní stav.
 
Mezi nabízenými senzory nalezneme měřič srdečního tepu, akcelerometr, barometr, gyroskop, kompas, snímač galvanické kožní reakce (GSR) a také GPS, která umožňuje ukládat trasy nebo navigovat uživatele do cíle. Hodinky samozřejmě lze spárovat se smartphonem (kompatibilní jsou s Androidem nebo iOS) a běží na platformě Wear OS od Googlu, tedy přejmenovaném Android Wear. Huawei Watch 2 (2018) byly zatím potvrzeny pouze na čínském trhu, kde už se začala prodávat LTE varianta za 2 000 juanů, v přepočtu 6 900 Kč bez DPH. Varianta bez mobilních sítí potom stojí 1540 juanů, tedy 5 300 Kč bez DPH.
 


reklama