Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei se stal dvojkou mezi výrobci smartphonů, Apple byl odsunut na třetí místo

6.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei podle nejnovějších statistik zažil velmi úspěšné léto a prodal více smartphonů než Apple. Čínský výrobce tak předběhl Apple a stal se druhým největším výrobcem smartphonů hned za Samsungem.
Dvojice Samsung a Apple dlouhodobě ovládala světový trh se smartphony, bylo však jen otázkou času, než statistiku naruší někdo třetí. Podle nejnovějších dat analytické společnosti Counterpoint Research měl Huawei během června a července 2017 předběhnout Apple a stát se druhým největším výrobcem smartphonů. Kompletní data za srpen ještě nejsou k dispozici, ale prozatím údajně vše nasvědčuje tomu, že si čínský výrobce udrží tuto pozici třetí měsíc v řadě. „Globální měřítko, kterého Huawei dokázal dosáhnout, lze přisoudit důsledným investicím do výzkumu, vývoje a výroby, spolu s agresivním marketingem a expanzí prodejních kanálů,“ uvedl ředitel výzkumu společnosti Counterpoint Peter Richardson. Odborníci zároveň dodávají, že se Huawei na svém tvrdě vybojovaném místečku možná moc dlouho neohřeje, neboť prodeje Applu nejspíš strmě vzrostou už tento měsíc po představení nové generace iPhonů.
 
 
Dlohoudobě můžeme sledovat, že čínské značky omezují v růstu tradičnější konkurenci, jako je Samsung nebo Apple. Jejich pozice je silná nejen v domovské Číně, ale také na dalších klíčových trzích včetně evropského, asijského a jihoamerického. Tyto značky získaly přístup k předním dodavatelům komponentů, takže mohou nabídnout bezrámečkové displeje, rozšířenou realitu, vlastní čipy nebo fotoaparáty s pokročilými funkcemi, a to obvykle za výhodnější cenu než konkurence. Pomáhá také design smartphonů, vysoké výrobní kapacity a bohatá nabídka funkcí v kombinaci s efektivními formami prodeje a marketingem. Další růst společnosti Huawei však může být omezen horšími výsledky v severní Americe, jižní Asii a Indii. Dodejme, že celosvětovou jedničkou mezi výrobci smartphonů zůstává dlouhodobě Samsung, další pozice Counterpoint Research nezveřejnil.
 
 
Žebříček nejprodávanějších modelů vedou iPhone 7 a iPhone 7 Plus, s určitým odstupem za nimi nalezneme exotičtější kousky Oppo R11 a Oppo A57. Až pátý se umístil Samsung Galaxy S8 těsně následovaný Xiaomi Redmi Note 4X. Nejlepší desítku potom doplňuje Samsung Galaxy S8+, iPhone 6, Galaxy J7 Prime a Galaxy A5 (2017).
 


reklama