Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Huawei představil MediaPad M3 Lite 8 a M3 Lite 10

8.6.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Trh s tablety dlouhodobě klesá a řada výrobců tak o něj postupně ztrácí zájem. To však není případ Huawei, které nás pravidelně zásobuje novými modely. Naposledy to byla dvojice MediaPad M3 Lite ve dvou variantách, která by mohla zaujmout dostupnou cenou.
Huawei MediaPad M3 byl představen vloni na podzim a začátkem letošního roku se dostal na český trh. Nedávno čínský výrobce představil dva „odlehčené“ modely vycházející z MediaPadu M3. Jeden z nich je stejně jako předloha osmipalcový, druhý potom vsází na desetipalcovou úhlopříčku. Tablety MediaPad M3 Lite 8 a MediaPad M3 Lite 10 mají velmi pdoobnou výbavu a také design, i když menší model je určen pro používání na výšku, zatímco větší z nich je orientován na šířku. Zadní strana obou zařízení je z kovu a může mít jedno z nabízených barevných provedení včetně populárního zlatého. Na přední straně pod displejem nelze přehlédnout domovské tlačítko, které zároveň slouží jako čtečka otisků prstů. Tloušťka se v případě osmipalcového modelu zastavila na 7,5 mm, desetipalcový zástupce je potom tenký dokonce jen 7,1 mm.
 
 
 
 
I přes rozdílnou úhlopříčku se v obou případech jedná o IPS displeje s rozlišením 1920 x 1200 pixelů (Full HD+). V případě procesoru byl zvolen somijádrový Qualcomm Snapragon 435, který obsahuje jádra Cortex-A53 taktovaná na 1,4 GHz a grafický akcelerátor Adreno 505. Oba tablety budou dostupné v několika konfiguracích odlišujících se 3GB či 4GB operační pamětí a 16GB až 64GB intenrím úložištěm. Přední i zadní fotoaparát mají shodné rozlišení 8 MPx, i když druhý jemnovaný přece jen nejspíš pořídí kvalitnější fotografie díky přítomnosti autofokusu. Podporováno je také nahrávání videí v maximálně Full HD rozlišení. Už z názvu je patrné, že tablety jsou zaměřeny předeším na multimédia, proto uživatelé ocení čtveřici reproduktorů značky Harman Kardon.
 
 
 
 
Stydět se tablety nemusejí ani za svou výbavu v oblasti konektivity, kde je k dispozici Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0 nebo GPS. K dispozici je také sovědčený port micro USB, stejně jako 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. MediaPad M3 Lite 8 disponuje o kapacitě 4 800 mAh, zatímco MediaPad M3 Lite 10 dostal do vínku o něco větší 6660mAh baterii. Oba tablety využívají operační systém Android 7.0 Nougat s uživatelským rozhraním EMUI 5.1. Zatím není jasné, na jakých trzích se budou novinky prodávat a kolik budou stát.
 
reklama