www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem

Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
, , aktualita
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před týdnem jsme se dozvěděli, že se skládací telefon Huawei Mate X odkládá. Hovořilo se o tom, že za to s největší pravděpodobností budou moci nedokonalosti skládacího displeje podobně jako u Samsungu Galaxy Fold a americký ban, který od srpna zakazuje mít novým výrobkům této značky produkty od Googlu. Šéf Huawei pro Západní Evropu, Vincent Pang, ale obě tyto zvěsti popřel a novinku potvrdil nejpozději na září. Možná se ale objeví i dříve.
 
Huawei Mate X
 
Dle Panga za zpoždění Mate X nemůže Donald Trump a jeho protičínské nálady, ale jednoduše jen pomalé zavádění 5G sítí, neboť Mate X bude telefon s podporou nového standardu. Pang řekl, že Mate X se objeví všude tam, kde už funguje 5G, což ale zní tak, že zákazníci, kteří by chtěli skládací displej, ale bydlí v zemi nanejvýš s LTE připojením, budou mít smůlu.
 
Další zajímavou zprávou je to, že Pang potvrdil operační systém Android, a to i navzdory banu. Zdůvodnil to tak, že ban se týká nově představených telefonů, ale Mate X už byl představen, jen se ještě neprodává, takže podle jeho slov pod ban nespadá. Pokud jde o kvalitu skládacího OLED displeje, Pang se snažil všechny ujistit, že Huawei vyvinulo velké úsilí při vývoji i testování nového displeje a ten by tak neměl mít žádné kvalitativní problémy. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala