www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem

Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
, , aktualita
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
K oblíbeným
reklama
Zhruba před týdnem jsme se dozvěděli, že se skládací telefon Huawei Mate X odkládá. Hovořilo se o tom, že za to s největší pravděpodobností budou moci nedokonalosti skládacího displeje podobně jako u Samsungu Galaxy Fold a americký ban, který od srpna zakazuje mít novým výrobkům této značky produkty od Googlu. Šéf Huawei pro Západní Evropu, Vincent Pang, ale obě tyto zvěsti popřel a novinku potvrdil nejpozději na září. Možná se ale objeví i dříve.
 
Huawei Mate X
 
Dle Panga za zpoždění Mate X nemůže Donald Trump a jeho protičínské nálady, ale jednoduše jen pomalé zavádění 5G sítí, neboť Mate X bude telefon s podporou nového standardu. Pang řekl, že Mate X se objeví všude tam, kde už funguje 5G, což ale zní tak, že zákazníci, kteří by chtěli skládací displej, ale bydlí v zemi nanejvýš s LTE připojením, budou mít smůlu.
 
Další zajímavou zprávou je to, že Pang potvrdil operační systém Android, a to i navzdory banu. Zdůvodnil to tak, že ban se týká nově představených telefonů, ale Mate X už byl představen, jen se ještě neprodává, takže podle jeho slov pod ban nespadá. Pokud jde o kvalitu skládacího OLED displeje, Pang se snažil všechny ujistit, že Huawei vyvinulo velké úsilí při vývoji i testování nového displeje a ten by tak neměl mít žádné kvalitativní problémy. Tak uvidíme.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala