Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem

, , aktualita
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Zhruba před týdnem jsme se dozvěděli, že se skládací telefon Huawei Mate X odkládá. Hovořilo se o tom, že za to s největší pravděpodobností budou moci nedokonalosti skládacího displeje podobně jako u Samsungu Galaxy Fold a americký ban, který od srpna zakazuje mít novým výrobkům této značky produkty od Googlu. Šéf Huawei pro Západní Evropu, Vincent Pang, ale obě tyto zvěsti popřel a novinku potvrdil nejpozději na září. Možná se ale objeví i dříve.
 
Huawei Mate X
 
Dle Panga za zpoždění Mate X nemůže Donald Trump a jeho protičínské nálady, ale jednoduše jen pomalé zavádění 5G sítí, neboť Mate X bude telefon s podporou nového standardu. Pang řekl, že Mate X se objeví všude tam, kde už funguje 5G, což ale zní tak, že zákazníci, kteří by chtěli skládací displej, ale bydlí v zemi nanejvýš s LTE připojením, budou mít smůlu.
 
Další zajímavou zprávou je to, že Pang potvrdil operační systém Android, a to i navzdory banu. Zdůvodnil to tak, že ban se týká nově představených telefonů, ale Mate X už byl představen, jen se ještě neprodává, takže podle jeho slov pod ban nespadá. Pokud jde o kvalitu skládacího OLED displeje, Pang se snažil všechny ujistit, že Huawei vyvinulo velké úsilí při vývoji i testování nového displeje a ten by tak neměl mít žádné kvalitativní problémy. Tak uvidíme.
 


reklama